На конференції МІП презентували кроки з інформаційної реінтеграції Сходу України та Криму

Прочитано: 1761
Опубліковано: 15.06.2016

10 червня с рамках конференції #UA_IS «Становлення інформаційного суспільства України: держава, суспільство, приватний сектор», що була організована Міністерством інформаційної політики України, було обговорено дії, які здійснює держава у відповідь на інформаційні виклики.

Участь у обговоренні взяли перший заступник Міністра інформаційної політики Еміне Джапарова, заступник Міністра інформаційної політики Артем Біденко, народний депутат України, радник Міністра інформаційної політики Олександр Бригинець, керівник ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» Людмила Березовська, член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель та представники Студентської ради при МІП.

На конференції були презентовані плани з розвитку роботи телеканалу UA|TV, який здійснює мовлення для іноземної аудиторії. Заступник Міністра інформаційної політики Артем Біденко повідомив, що невдовзі телеканал розпочне мовлення англійською мовою, а зараз постійно розширює свою присутність у мережах кабельних операторів країн світу.

«Відповідно до закону 50% має бути англійською мовою і дуже скоро буде презентовано англомовну редакцію. У серпні буде презентовано новий формат каналу, і кожного тижня телеканал звітує про контракт з тим чи іншим кабельним оператором. Ми є в кабельних мережах Грузії, Польщі, підписано контракт з данською асоціацією кабельних операторів», - сказала директор ДП "МПІУ" Людмила Березовська.

Зараз, за її словами, UA|TV в кабельних мережах дивляться більше 12 мільйонів людей у Грузії, Польщі, Румунії, Молдові, Болгарії та Ізраїлі. З осені на телеканалі планують запустити годину кримськотатарської мови.

На необхідності розширювати присутність України в інформаційному полі окупованих територій Донбасу наголосив Олександр Бригинець. Він зазначив, що останнім часом було встановлено понад 50 передавачів ефірного сигналу українських телевеж та попри довгий процес узгоджень розпочато будівництво трьох телевеж.«Головний акцент зроблений на вежі не тому, що ми вважаємо, що український сигнал важливий для покриття підконтрольних територій, а тому, що сигнал цих веж буде великою мірою посилювати інформаційний вплив на окуповані території. На сьогодні значна частина людей, до 50%, можуть дивитися українське телебачення на окупованих територіях», - зазначив Олександр Бригинець.

Формування конкретного плану дій по побудові зворотного зв’язку з населенням окупованих територій та Криму та створенням там дієвого інформаційного поля зараз є не просто викликом часу, а нагальною потребою і повинно стати завданням держави. Про це на конференції сказала Перший заступник Міністра інформаційної політики Еміне Джапарова.

«Інформаційна стратегія реінтеграції повинна стати частиною великої стратегії України. Політичною візією, яка повинна бути оформлена в юридичний документ», - сказала Еміне Джапарова.

Перший заступник міністра висловила упевненість, що діяльність Міністерства інформаційної політики потрібно підсилювати, щоб ці заходи та інші ініціативи не здійснювалися за сприяння волонтерів, а проводилися як частина інформаційної політики держави.

«Є три складові - реінтеграція, відновлення мовлення, підтримка теми Криму в Україні. А також присутність України в Криму, і присутність Криму на міжнародному рівні. Всіх цих частин ми торкаємося у своїй роботі», - зазначила Еміне Джапарова.

Також на конференції Студентська Рада при МІП презентувала Інформаційну карту Європи, на якій зазначені державні установи, що здійснюють в країнах Європи інформаційну політику, та проаналізовано їх діяльність.

«Це відповідь на експертну дискусію щодо того, що таке інформаційна політика, чи не загрожує це свободі слова та розвитку медіа. Ця карта засвідчує, що всі наші сусіди в той чи інший спосіб створювали урядові структури різного рівня, які опікувалися і формуванням стратегічних комунікацій і кібер-безпекою і протидії у сфері медіа», - сказав під час конференції директор Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Шевченка Валерій Копійка.

mip.gov.ua


Останні новини

Україна
31-03-2021
Україна
31-03-2021
Україна
31-03-2021
Україна
31-03-2021
Україна
31-03-2021
Україна
19-03-2021
Україна
19-03-2021
Україна
19-03-2021
Україна
19-03-2021
Україна
19-03-2021

Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2020

Полезные новости