Бригинець: Генпрокуратура РФ визнала Сенцова та його товаришів громадянами України

Прочитано: 7003
Опубліковано: 11.11.2014


Генеральна прокуратура Російської Федерації визнала підозрюваних у тероризмі проти Росії українців Олега Сенцова, Олексія Чірнія, Геннадія Афанасьєва, Олександра Кольченка громадянами України.

Про це йдеться у відповіді Генеральної прокуратури РФ на звернення народного депутата України Олександра Бригинця. Про це повідомила прес-служба нардепа.

Нагадаємо, що суд вважає всіх чотирьох арештованих громадянами Російської Федерації (мовляв тому, що вони як жителі Криму набули громадянства Росії автоматично, не написавши своєчасно заяву про відмову від російського громадянства), а тому відмовляється допускати до них українських дипломатів. Самі ж затримані стверджують, що є українцями і не набували російського громадянства.

«Головним у цій відповіді є факт визнання Російською Федерацією наших хлопців громадянами України, маю надію, що це якось допоможе їхнім адвокатам повернути справу на користь затриманих. У всьому іншому Генеральна прокуратура фактично не розглянула і не відповіла на мої питання по суті», - обурений О.Бригинець.

Нардеп звертався до Генпрокуратури РФ із вимогою надати інформацію щодо стану здоров’я та місця перебування Сенцова О. Г., Чірнія О. В., Афанасьєва Г. С. та Кольченка О. О.; надати повну інформацію про те, хто ще з громадян України та на яких підставах був затриманий, починаючи з січня 2014 року, та утримується в пенітенціарних закладах Російської Федерації. Зокрема, нам відомо, що на даний момент в пенітенціарних закладах РФ незаконно утримуються також Савченко Надія Вікторівна (1981 р.н.) та Карпюк Микола Андронович (1964 р.н.).

«На жаль, прокуратура не надала повний список заарештованих українців, згадавши лише про тих, про чию долю ми і так знаємо (і то не про всіх). Хоча є підозри, що дехто із тих, кого ми вважаємо загиблими чи безвісти зниклими насправді є викраденими спецслужбами і перебувають в російському ув’язненні», - наголосив О.Бригинець.

У відповіді йдеться про те, що у ході проведеної перевірки, викладені факти незаконного затримання і притягнення до кримінальної відповідальності вищеназваних осіб, необґрунтованого вибору щодо них міри покарання у вигляді утримання під вартою, свого підтвердження не знайшли. Стан здоров’я арештованих дозволяє їм знаходитися в умовах слідчого ізолятора. І що підстав для застосування заходів прокурорського реагування немає.

«Зверніть увагу, вони не написали, що стан їхнього здоров’я задовільний чи нормальний, а зазначили, що стан здоров’я дозволяє перебувати під вартою. Здається, по російських законах навіть людину при смерті можуть тримати за ґратами. Принаймні, про таке не раз повідомлялося. Тож наші побоювання про стан здоров’я ув’язнених українців прокуратура не розвіяла», - обурений О.Бригинець.

Як відомо, громадяни України Сенцов О. Г., Чірній О. В., Афанасьєв Г. С., та Кольченко О. О. в травні 2014 року були викрадені Федеральною службою безпеки Російської Федерації (ФСБ РФ) на території окупованої Російською Федерацією Автономної Республіки Крим. Після викрадення їх доправили до слідчого ізолятора «Лефортово» в місті Москва. Проти них порушили кримінальну справу, звинувачуючи у терористичній діяльності.

Усіх чотирьох громадян України звинувачують у тому, що вони нібито у складі терористичного угрупування вели приготування до вчинення терористичного акту - вибухів у ніч з 08-09.05.2014 саморобних вибухових пристроїв біля меморіалу «Вічний вогонь» та пам′ятника В. І. Леніну в м. Сімферополь (АР Крим), а також у підпалі офісів громадської організації «Російська громада Криму» і представництва партії «Єдина Росія» в м. Сімферополі 14-18.04.2014.

Стосовно громадян України було порушено кримінальні справи за ч. 2 ст. 205 («терористичний акт»), ч. 2 ст. 205.4 («організація терористичного співтовариства») і ч. 3 ст. 222 («незаконний обіг зброї») КК РФ. Рішенням суду Сенцов О. Г., Чірній О. В., Афанасьєв Г. С. та Кольченко О. О. були взяті під арешт.

Всі матеріали слідства, що стосуються суті звинувачень, є таємницею слідства, а судовий процес у справі буде закритим. З адвокатів, що захищають затриманих, слідчі органи Російської Федерації взяли підписку про нерозголошення інформації. У зв’язку з цим, адвокати бояться розголошувати будь-які деталі кримінальної справи проти українців, остерігаючись переслідувань.

Доказова база в справі про підготовку терористичних актів у Криму базується на зізнаннях Кольченка О. О., Афанасьєва Г. С. та Чірнія О. В. (Олег Сенцов свою провину визнавати відмовився), проте є підстави вважати, що дані свідчення були отримані в результаті застосування тортур по відношенню до них.

Такі висновки можна зробити на підставі того, що тортури застосовувалися щодо Олега Сенцова. За словами адвоката Дмитра Дінзе, його підзахисного катували, надівши на голову поліетиленовий пакет, яким його душили до непритомного стану. Також йому погрожували зґвалтуванням і вбивством, змушуючи зізнатися в організації вибухів, підпалах офісів, зберіганні зброї і вибухових речовин.


Останні новини

Україна
17-01-2022
Україна
17-01-2022
Україна
17-01-2022
Україна
17-01-2022
Україна
17-01-2022
Україна
17-01-2022
Україна
17-01-2022
Україна
17-01-2022
Україна
17-01-2022
Україна
17-01-2022

Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2021
Полезные новости