Бригинець: Прокуратура підтвердила передачу земель заповідного фонду Київщини приватним особам

Прочитано: 2143
Опубліковано: 26.03.2013

Прокуратура вдарила по розкрадачам земель природно-заповідного фонду Київщини «цивільно-правовими заходами».

Така відповідь надійшла від Прокуратури Київської області до народного депутата України (фракція «Батьківщина») Олександра Бригинця на його звернення з питань законності передачі у приватну власність земельних ділянок за рахунок територій природно-заповідного фонду Київської області.

За результатами перевірок, проведених органами прокуратури Київської області виявлені випадки передачі земель особам за рахунок об’єктів природно-заповідного фонду, зокрема: лісового заказника місцевого значення «Ворзельський», ландшафтного заказника місцевого значення «Обухівський», земель ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Урочище Мутвицьке».«Навіть такі кишенькові органи, як Прокуратура змушені визнавати, що олігархи втратили совість, що вони нічого не соромлячись, ділять заповідники, заказники, зелені зони і це відбувається по всій країні. Але питання не в тому, визнають такі дії порушенням чи забудовнику вдасться уникнути покарання, питання в тому, що землі роздаються, як не під сільськогосподарські цілі, так під забудову, руками самих же місцевих рад. Якщо ми це не зупинимо, то Україну покриють лише котеджі, хмарочоси, офісні центри, тощо», - обурений О.Бригинець.

Нардеп вважає, що боротьба за екологію – це боротьба за виживання нас як людей. Тому боротьбу цю не можна відкладати на майбутнє, коли щось зміниться на краще в країні, адже до того часу може нічого не залишитися.

Нагадаємо, Національний екологічний центр України, порівнявши матеріали кадастрової карти з інформацією про природно-заповідний фонд (ПЗФ) Київщини, визначив, що на Київщині кожен сьомий заказник відданий під забудову, а пам'ятка природи Київщини «Хвощ великий» повністю розділена на ділянки під забудову.

Нагадаємо, серед земель природно-заповідного фонду Київщини, що частково віддані під забудову, фігурують заказники і пам'ятки природи: «Козинський», «Заплавний», «Копачівський», «Обухівський», «Ворзельський», «Урочище Кірикове», «Гора Козинська», «Щербанівський», «Копачівські схили», «Юрівський», «Мутвицьке», «Урочище Безодня», «Жуків хутір», «Пірнівський», «Васильківські Карпати», «Кілов-Рудяків», «Бориспільські острови», «Омелькова гора», дендропарку «Олександрія», заповідне урочище «Бабка», «Малишки», «Стугна», «Урочище Турчине», дендропарк «Олександрія» та парк-пам'яток садово-паркового мистецтва «Кагарлицький», «Томилівський» і «П'ятигірський».

Тому Олександр Бригинець звернувся до Державної екологічної інспекції з проханням організувати перевірку законності надання відповідних земельних ділянок у складі територій природно-заповідного фонду Київської області та притягнути винних до відповідальності відповідно до ст. 252 Кримінального Кодексу України щодо пошкодження територій ПЗФ.


Останні новини

Київ
24-07-2019
Україна
17-07-2019
Київ
17-07-2019
Україна
12-07-2019
Україна
12-07-2019
Україна
12-07-2019
Україна
10-07-2019
Україна
05-07-2019
Україна
05-07-2019
Україна
04-07-2019

Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2017

Полезные новости