Мінкульт пообіцяв Бригинцю, що Обсерваторну гірку врятують

Прочитано: 2667
Опубліковано: 28.04.2014

На підставі звернення Бригинця, Мінкульт найближчим часом здійснить позапланову перевірку дотримання вимог законодавства про охорону культурної спадщини ПрАТ Авіакомпанія «Віта», яка проводить будівельні роботи у межах унікальної історико-культурної пам’ятки - Обсерваторна гірка.

Про це повідомила прес-служба народного депутата України (фракція «Батьківщина»), голови підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександра Бригинця.

«Це перший крок, який дасть можливість врятувати історичний Київ. Адже у ситуації, яка склалася у Києві із забудовами, дуже багато чого треба виправляти», - переконаний О.Бригинець.

Зазначений ареал – Обсерваторна гірка - є пам’яткою історії і має режим використання комплексної пам’ятки місцевого значення. Управлінням охорони культурної спадщини був затверджений документ, відповідно до якого Обсерваторна гірка відноситься до 1 підзони. Режим використання 1 підзони забороняє будь-яке нове будівництво, окрім реконструкції існуючих будівель без зміни їхніх параметрів.

«Як повідомили мені у Мінкульті, до них за час функціонування в Міністерстві Департаменту культурної спадщини, не надходило звернень від забудовника (ПрАТ Авіокомпанія «Віта») щодо погоджень проектів землеустрою за адресою: вул. Гоголівська, 32-в у Шевченківському районі м. Києва. І хоча Мінкульт свого часу, погоджував історико-містобудівне обґрунтування щодо будівництва за зазначеною адресою, проте воно не є проектною документацією чи дозволом на проведення будь-яких робіт», - наголосив О.Бригинець.

Історико-містобудівне обґрунтування - це є науково-проектна документація, яка визначає наукову концепцію врахування пам’яток, об’єктів культурної спадщини, традиційного характеру середовища як містоформуючих чинників при проектуванні будівель і споруд, яка має бути врахована при розробленні проектної документації.

Нагадаємо, до нардепа надійшло звернення від громадської ініціативи по захисту Павлівського скверу та Обсерваторної гірки, які вкрай стурбовані тим, що ПАТ Авікомпанія «Віта» розпочала будівництво у межах унікальної історико-культурної пам’ятки, що призведе до її руйнування.

Відповідне будівництво загрожує не лише зміні, але й повному руйнуванню історичного ландшафту, бо згідно з результатами Комплексної громадської незалежної експертизи мікрорайону «Центральний-3» Шевченківського району міста Києва будівництво на схилах Обсерваторної гірки може спричинити зсув ґрунту, підтоплення, руйнування навколишніх будинків, оскільки Павлівський сквер стоїть на підземних струмках, що живлять притоку ріки Либідь – ручай Скоромох. Крім того, висотний будинок з паркінгом (за проектом 9 поверхів), який планують звести, знецінить історичну значущість зазначеної пам’ятки, зруйнує археологічний шар цього місця, що починається з Олегової гори.


Читайте також


Останні новини

Україна
13-05-2022
Україна
18-04-2022
Україна
18-03-2022
Україна
08-02-2022
Україна
31-01-2022
Україна
31-01-2022
Україна
31-01-2022
Україна
31-01-2022
Україна
31-01-2022
Україна
31-01-2022

Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2022
Полезные новости