Мінкульт має припинити будівництво на Обсерваторній гірці

Прочитано: 2203
Опубліковано: 12.02.2014

Бригинець звернувся до в.о. Міністра культури України з вимогою припинити будівельні роботи у межах унікальної історико-культурної пам’ятки - Обсерваторна гірка, розташованої у кварталі між вулицями Гоголівською, Коцюбинського, Обсерваторною та Воровського, і зобов’язати забудовника відновити благоустрій вказаної ділянки.

Про це повідомила прес-служба народного депутата України (фракція «Батьківщина»), голови підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександра Бригинця.

«До мене як до нардепа надійшло звернення від громадської ініціативи по захисту Павлівського скверу та Обсерваторної гірки, які вкрай стурбовані тим, що ПАТ Авікомпанія «Віта» розпочала будівництво у межах унікальної історико-культурної пам’ятки, що призведе до її руйнування», - розповів О.Бригинець.

Зазначений ареал є пам’яткою історії і має режим використання комплексної пам’ятки місцевого значення. Управлінням охорони культурної спадщини був затверджений документ, відповідно до якого Обсерваторна гірка відноситься до 1 підзони. Режим використання 1 підзони забороняє будь-яке нове будівництво, окрім реконструкції існуючих будівель без зміни їхніх параметрів.

«Поки відбувається соціальне протистояння, влада не гає часу і нищить Київ забудовами. У даному випадку забудовник планує висотне будівництво за адресою: вул. Гоголівська, 32-в, на схилі Обсерваторної гірки. А це загрожує не лише зміні, але й повному руйнуванню історичного ландшафту, бо згідно з результатами Комплексної громадської незалежної експертизи мікрорайону «Центральний-3» Шевченківського району міста Києва будівництво на схилах Обсерваторної гірки може спричинити зсув ґрунту, підтоплення, руйнування навколишніх будинків, оскільки Павлівський сквер стоїть на підземних струмках, що живлять притоку ріки Либідь – ручай Скоромох», - наголосив О.Бригинець.

«Крім того, висотний будинок з паркінгом (за проектом 9 поверхів), який планують звести, знецінить історичну значущість зазначеної пам’ятки, зруйнує археологічний шар: цього місця сягав старовинний некрополь, що починається з Олегової гори», - обурений О.Бригинець.


Читайте також


Останні новини

Україна
13-05-2022
Україна
18-04-2022
Україна
18-03-2022
Україна
08-02-2022
Україна
31-01-2022
Україна
31-01-2022
Україна
31-01-2022
Україна
31-01-2022
Україна
31-01-2022
Україна
31-01-2022

Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2022
Полезные новости