Мінкульт покриває пам’яткоохоронні злочини в Києво-Печерській лаврі?

Прочитано: 2194
Опубліковано: 28.08.2013На вимогу Бригинця, Міністерство культури України провело ревізію будівель та споруд, які наразі знаходяться у користуванні Києво-Печерської лаври. Але провела її формально.

Відповідне звернення до Мінкульту голова підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександр Бригинець направив після того, як стало відомо про розпорядження Кабінету Міністрів України про передачу в безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі (чоловічому монастирю) 79 об’єктів на території святині.

«На жаль, Міністерство культури формально підійшло до моєї вимоги і просто перерахувало кількість об’єктів, які нині перебувають у безоплатному користуванні Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. В той же час, не надала інформацію про їхній стан», - обурений О.Бригинець.

Як повідомили у Мінкульті, із 79 будівель та споруд, які передані в безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі 64 – це пам’ятки архітектури національного та місцевого значення, 15 будівель та споруд фонової забудови. На 58 пам’яток архітектури є облікова документація, на 6 пам’яток – облікова документація готується.

Відповідно до наказу Міністерства культури України від 05.10.2012 №1110 «Про занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника» до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення занесено 38 пам’яток архітектури, які перебувають у безоплатному користуванні Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. На черзі занесення до Державного реєстру ще 20 пам’яток національного значення, які також перебувають у користуванні монастиря.

«З відповіді Міністерства я також не побачив пояснення, чому деякі об’єкти не внесені в Держреєстр нерухомих пам’яток, а також інформацію про те, що деякі об’єкти культурної спадщини на території Лаври просто перестали існувати. Адже всі ми пам’ятаємо, як кілька років тому церковники знищили пам’ятник архітектури, збудований в другій половині XIX ст. – ворота та огорожу на в’їзді до Нижньої лаври, хоч вони і охоронялися законом», - підкреслив О.Бригинець.

У відповіді Міністерства він побачив намагання прикрасити ситуацію і уникнути деяких обговорень проблеми.

«Преса і експертне середовище широкого говорять про руйнування культурного середовища на території Києво-Печерської лаври, про руйнування і знищення деяких об’єктів, але Міністерство, як бачимо, цього не помічає. Розмова про стан об’єктів культурної спадщини в Лаврі зараз, як ніколи актуальна. Оскільки незважаючи на злочини, які відбуваються проти пам’яток на території Лаври, кримінальні справи не відкриваються, проблеми замовчують, натомість влада планує повну передачу Києво-Печерської лаври у власність церкви та виселення закладів культури, передусім музеїв, за її межі», - наголосив О.Бригинець.

Нардеп переконаний, що ніякого збільшення ролі релігійної громади в цій пам’ятці не може бути, поки не буде проведено щирий і відвертий аналіз нинішнього стану самим Міністерством культури. А якщо Міністерство не спроможне провести таку ревізію, то її мають провести відповідні слідчі органи.


Читайте також


Останні новини

Україна
13-05-2022
Україна
18-04-2022
Україна
18-03-2022
Україна
08-02-2022
Україна
31-01-2022
Україна
31-01-2022
Україна
31-01-2022
Україна
31-01-2022
Україна
31-01-2022
Україна
31-01-2022

Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2022
Полезные новости