З Києво-Печерської Лаври збираються виселити музеї?

Прочитано: 2874
Опубліковано: 21.08.2013

З Києво-Печерської Лаври збираються виселити музеї. Про це голову підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександра Бригинця повідомили музейники, співробітники Києво-Печерського заповідника та громада.

«Побоювання громади підкріплюються недавніми заявами владики Павла, який заявив про бажання виселити з території Києво-Печерської Лаври об’єкти, які не мають стосування до історії церкви. Заявою владики Павла можна було б знехтувати, оскільки з юридичної точки зору він не має права і повноважень на такі заяви (адже власником Києво-Печерського заповідника, в тому числі і приміщень, в яких знаходяться музеї, є держава, а не церква). Але насторожило те, що заяву керівника монастиря не спростував жоден чиновник», - відмітив О. Бригинець.

Таким чином, на думку нардепа, є підстави розглядати заяву релігійного діяча, як таку, якою намагаються перевірити ставлення до цього проекту громади. А громада гостро негативно відреагувала на такі плани.

Також Бригинець нагадав, що після заяви владики Павла, владою були обнародувані плани щодо передачі всієї Києво-Печерської Лаври у власність церкви (зараз нагадаємо Києво-Печерська Лавра є в державній власності, але її частина передана в безоплатне користування УПЦ МП), які, поки що, на щастя, не реалізовані.

«Якби Києво-Печерську Лавру і справді передали церкві, то слова владики Павла вже треба було б сприймати не як прожект, а як план до дій. І ось тепер нова хвиля стурбованості громади викликана певними, як говорять, усними вказівками і повідомленнями державних мужів різного рівня. Враховуючи те, що юридично відповідальність за приміщення музеїв, які знаходяться на території Києво-Печерської Лаври, київська влада з себе зняла, то сьогодні, справді, все великою мірою залежить від рішення Кабміну», - наголосив О.Бригинець.

Саме тому, нардеп звернувся до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова та Міністра культури України Леоніда Новохатька з проханням терміново надати публічну інформацію щодо долі музеїв, які знаходяться на території об’єкта, що охороняється ЮНЕСКО - Києво-Печерської Лаври. У разі, якщо побоювання громади є небезпідставними, Бригинець вимагає оприлюднити плани влади щодо кожного з музейних об’єктів.

«Також музейники повідомляють, що нібито фонд Музею коштовностей, який знаходиться на території Києво-Печерської Лаври, буде переданий Національному банку України. А доступ відвідувачів до експонатів буде припинено. Додатковим аргументом, який дає підстави вірити в реальність таких планів є той факт, що золотовалютний запас Національного банку різко зменшився. А передача йому певних цінностей може суттєво фіктивно збільшити активи Національного банку. Я кажу фіктивно, бо я не вірю в те, що Нацбанк справді наважиться продавати музейні цінності», - підкреслив О.Бригинець.


Читайте також


Останні новини

Україна
13-05-2022
Україна
18-04-2022
Україна
18-03-2022
Україна
08-02-2022
Україна
31-01-2022
Україна
31-01-2022
Україна
31-01-2022
Україна
31-01-2022
Україна
31-01-2022
Україна
31-01-2022

Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2022
Полезные новости