Скандал на КремльТВ з федералізацією України: з'явилася реакція

Прочитано: 345
Опубліковано: 12.03.2018

В Україні існує два "запобіжники" проти федералізації країни.

"Шансів на федералізацію немає ніяких, тому що для реалізації цієї ідеї потрібні дві речі", - розповів "Обозревателю" народний депутат України від фракції "Блок Петра Порошенка" Олександр Бригинець.

Він пояснив: "Оскільки статус України прописаний в преамбулі Конституції, для його зміни необхідний всенародний референдум. Але такий референдум має затвердити Верховна Рада конституційною більшістю голосів - дві третини".

Таким чином, "навіть якщо під час референдуму буде низька явка, і за зміну Конституції проголосує на один голос більше, ніж проти змін, потрібно, щоб за це проголосувало 300 народних депутатів. Перше неможливе, друге - неможливе", - підкреслив Бригинець.

У той же час він визнав, що в Україні є люди, які б цього хотіли. Причому, часто вони підтримують або готові підтримати ідею федералізації не тому, що таке "їхнє особисте бажання", а тому що подібне гасло дозволить виділитися із загальної маси політичних партій.

"Думаю, в 2019 році якась із політичних сил буде виступати з гаслом федералізації", - спрогнозував нардеп. У цьому контексті він нагадав про те, що в Україні існує "група партій проросійської спрямованості", а також "величезна кількість партій проєвропейського спрямування", які "шукають способи розділитися". З цієї причини з наближенням чергових парламентських виборів деякі з них можуть озвучити свою "антипольську або антиугорську" позицію, - припустив він.

Що стосується публічних заяв про федералізацію, які звучать в тому числі на російських пропагандистських шоу, а також з вуст українських журналістів, Бригинець зауважив, що, по-перше, в Україні - свобода слова, і кожен "може фантазувати", а по-друге, не виключив, що таким чином журналісти подають своєрідний сигнал політичним силам, з якими були б готові співпрацювати.

Як писав "Обозреватель", бізнесмен Сергій Запорізький на своїй сторінці в Facebook розмістив відео, на якому українська журналістка Яніна Соколовська в ефірі російського Першого каналу заявила про те, що Україна буде федеральною. "В українській Конституції немає ніяких "ЛНР" і "ДНР", тому вони "так звані". Звичайно, буде федеральний устрій України, де вони отримають свої особливі права. Але як республіки вони в рамках України існувати не можуть", - сказала вона.

Джерело: "Обозреватель"


Останні новини

Україна
24-01-2019
Київ
18-01-2019
Україна
15-01-2019
Україна
11-01-2019
Україна
10-01-2019
Україна
05-01-2019
Україна
28-12-2018
Україна
27-12-2018
Україна
27-12-2018
Україна
27-12-2018

Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2017

Полезные новости