Пам’ятки Ізяслава поставлені на незрозумілий «позабалансовий облік міста»

Прочитано: 2509
Опубліковано: 29.12.2014


На зауваження Бригинця - щодо влаштування сміттєзвалища у костелі Іоанна Хрестителя - Ізяславською міською радою прийняте рішення щодо очищення території пам’ятки архітектури.

Таку відповідь на своє депутатське звернення до Ізяславської міської ради отримав Олександр Бригинець.

Зокрема, постійно діючою комісією Ізяславської міської ради з виявлення самовільно розміщених/безхазяйних тимчасових споруд на території міста проведена відповідна робота, результатом якої є прийняте рішення сесії міської ради про знесення самовільно розміщених тимчасових споруд біля Кафедрального костелу Іоанна Хрестителя.

«Не звертати увагу на те, що костел перетворили на сміттєзвалище - це кощунство! У першу чергу ця ситуація – це недогляд міської влади, яка має слідкувати за порядком у місті. Але не менше мене обурює те, що сміття то у костел скидала не влада, а місцеві мешканці. Як би там не було, радує те, що міська рада дослухалася до мого зауваження та почала вживати належних заходів реагування. Щоправда, шкода, що у такі здавалося б дрібні історії доводиться втручатися нардепу. Адже не можна до кожної пам’ятки приставити народного депутата як наглядача», - заявив О. Бригинець.

Він висловив сподівання, що рішення міської ради Ізяслава щодо знесення тимчасових споруд біля костелу означає й те, що в самій історичній споруді буде проведена кардинальна чистка і сміттєзвалище ліквідують.

Крім того, Ізяславська міська рада повідомила, що рішенням сесії костел Святого Іоанна Хрестителя, а також замок князів Заславських та садиба князів Сангушко поставлені на позабалансовий облік міськради.

«А от це формулювання мені не зрозуміле. Пам’ятка або є на балансі, або ні. У Києві всі пам’ятки перебувають на балансі міста або держави, тому я не можу зрозуміти, як це Ізяславські пам’ятки знаходяться «на позабалансовому обліку». Маю пересторогу, що пам’ятки поставлені не на баланс міста, щоб їх не фінансувати», - висловив пересторогу О. Бригинець.

Він звернувся до Ізяславської міської ради та Міністерства культури України із проханням роз’яснити, що означає формулювання «пам’ятки поставлені на позабалансовий облік міста» і з запитанням чи не призведе це до повного знищення історичних споруд.

Як повідомлялося, Бригинцю повідомили туристи-активісти «Української справи» на те, що в місті Ізяслав у кафедральному костелі Св. Іоанна Хрестителя влаштоване несанкціоноване звалище та смітник; на жодній з багаточисельних пам’яток міста не встановлені охоронні знаки та інформаційні стенди; навіть в центрі міста відсутня у продажі туристична карта Ізяслава, в результаті чого гості міста не мають можливості більше детально ознайомитись з об’єктами культурної спадщини України національного значення.

У місті Ізяслав знаходяться пам’ятки містобудування та архітектури: Старозаславський замок XV століття (охоронний №757/0), Палац Санґушків 1754-1770 років з комплексом костьолу місіонерів (охоронні №758/0—758/4) та кафедральний костел Св.Iоанна Хрестителя1599 року (охоронний номер 759/0). Також в місті знаходяться цікаві туристичні об’єкти та пам’ятки, не внесені в Державний реєстр національного культурного надбання, зокрема оборонна синагога XVII століття на вул. Заславській, старий єврейський цвинтар «Окописько», що знаходиться по пров. Островського та старий католицький цвинтар на вул. Незалежності.


Останні новини

Україна
27-09-2020
Україна
27-09-2020
Україна
27-09-2020
Україна
27-09-2020
Україна
20-09-2020
Україна
20-09-2020
Україна
17-09-2020
Україна
17-09-2020
Україна
15-09-2020
Україна
15-09-2020

Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2020

Полезные новости