Депутатські звернення:

В.о. Президента України Турчинову О.В.

Номер: 616/260214-0-Е
Дата: 27-02-2014

 

 

В.о. Президента України

Турчинову О.В.

 

 

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

Про саботування Державним

 управлінням справами виконання

 державних задач у галузі охорони природи

 

Шановний Олександре Валентиновичу!

 

В доповнення до мого листа №600/240214-0-Е від 24.02.2014 року, повідомляю, що Указами Президента України №1048/2009 від 11.12.09р. «Про створення національного природного парку «Білоозерський», №1049/2009 від 11.12.09 р. «Про створення національного природного парку «Залісся», №1083 від 21.12.09р. «Про створення національного природного парку «Синьогора» Кабінету Міністрів України та Державному управлінню справами було дорученого у 6-ти місячний строк вирішити питання щодо  реорганізації в  установленому   порядку   державних організацій   «Лісове господарство «Білоозерське», «Резиденція «Залісся» та «Резиденція «Синьогора» у відповідні національні природні парки.

На той час, Кабінет Міністрів України та Державне управління справами з незрозумілих причин саботували виконання вищезазначених Указів Президента України. Листом №01-15/1928 від 09.08.2010 Державне управління справами повідомило громадську організацію «Національний екологічний центр України» про таке: «Укази Президента від 11.12.2009 №1048, від 11.12.2009 №1049 та від 21.12.2009 №1083 видано без достатнього наукового обґрунтування».  Як відомо, створення зазначених  національних природних парків має багаторічну історію і їх  природна  цінність була обґрунтована вже давно. Не зрозумілим є і сам факт невизнання Державним управлінням справами чинних Указів Президента України.

З моменту підписання даних Указів Президента України вже давно минуло 6 місяців, і можна констатувати що доручення щодо реорганізації державних організацій   «Лісове господарство «Білоозерське», «Резиденція «Залісся» та «Резиденція «Синьогора» у відповідні національні природні парки, згідно із вказаними вище Указами Президента України не виконано.

Окрім того, вищезазначеними Указами Президента України також передбачене проведення спільної роботи Кабінетом Міністрів України, Державним управлінням справами та відповідними обласними адміністраціями щодо розширення територій національних парків «Залісся», «Білоозерський» та «Синьогора» за рахунок включення прилеглих земель, насамперед лісового фонду. Цього теж не зроблено.

Однак кожного року, починаючи з 2010, виділялись величезні кошти з держбюджету на розбудову маєтків у цих резиденціях. Так, лише на державну резиденцію «Синьогора» за програмою «Збереження природно-заповідного фонду в національних природних парках та заповідниках» було витрачено майже 26 мільйонів гривень.

 

Саботування органами державної влади виконання доручень, визначених у Указах Президента України є загрозою національній безпеці України.

 

Враховуючи викладене, звертаюсь до Вас з проханням надати доручення Державному Управлінню справами:

1.              у 5-денний термін завершити реорганізацію зазначених в Указах Президента державних  резиденцій у мисливські господарства; створити адміністрації відповідних національних парків;

2.              здійснити невідкладну ротацію голів вказаних державних резиденцій;

3.              ініціювати службові розслідування щодо нецільового використання коштів за програмою «Збереження природно-заповідного фонду в національних природних парках та заповідниках» для фінансування приватних резиденцій В. Януковича.

4.              Ініціювати створення на базі резиденцій адміністрацій національних парків (враховуючи розміри їх приміщень, можливим є розміщення тут і інших установ соціально-культурного призначення /лікарні, музеї тощо/, що не суперечить розміщенню їх у національному природному парку).

 

З повагою

                                                                                  

 

      Народний депутат України                                            О. Бригинець Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2022
Полезные новости