Депутатські звернення:

Міністрові культури України Новохатьку Л.М.

Номер: 491-14/140114-0-К
Дата: 14-01-2014

 

Міністрові культури України

Новохатьку Л.М.

 

 

 

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

Шановний Леоніде Михайловичу!

 

Довожу до Вашого відома, що моєю командою підготовлено позов до Галицького районного суду м. Львова на забудовників, які зруйнували у Львові пам’ятку XVIII на вул. Озеркевича, 4 – Український шпиталь «Народна лічниця» імені Митрополита А. Шептицького. 

Наразі руйнація призупинена, але головна вимога, яка є в позові - це відновлення відповідачами споруд до стану, в якому вона перебувала до руйнування (до 10 січня 2014 року).

Як відомо, вказана земельна ділянка і комплекс споруд ще у 1903 році були подаровані Митрополитом Андрієм Шептицьким громаді міста Львова, а нині перебувають на балансі Курії Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької церкви (відповідач-1). Орендарем комплексу споруд є ТзОВ «Розвиток нерухомості» (Відповідач-2).

Внаслідок початку будівельних робіт забудовниками була зруйнована частина будівлі, яка позначена у Паспорті пам’ятки за адресою вул. Озеркевича, 4а та пам’ятки історії, архітектури та містобудування XVIIIст. на вул. Озеркевича, 4-4а у м. Львові – Народна лічниця. А також пошкоджена прилегла до зазначеного комплексу споруд земельна ділянка площею 0,45 га, на якій розташовані історичні захоронення жертв Другої світової війни, якими опікується Львівська обласна історико-просвітницька правозахисна організація «Меморіал» (один з позивачів.

За словами голови Львівського облуправління охорони пам’яток А. Салюка, пам’ятка внесена до Реєстру пам’яток у 1986 році серед комплексу споруд, а не як окремий об’єкт. Тому пам’яткоохоронці підготували новий паспорт для пам’ятки, яка наразі рахується ново виявленою пам’яткою місцевого значення, і передали його на затвердження. Але паспорт досі не затвердили.

Тож велику роль в даному випадку зіграє Міністерство культури України, адже саме воно повинно надати постійний пам’яткоохороний статус цій споруді.

Враховуючи викладене, керуючись Законом України «Про статус народного депутата України», звертаюсь до Вас з проханням взяти під особистий контроль згадане питання та вжити відповідних заходів направлених на збереження пам’ятки XVIII на вул. Озеркевича, 4 – Український шпиталь «Народна лічниця» імені Митрополита А. Шептицького у м. Львові.

 

 

       З повагою,

                                                                                                                                  

      Народний депутат України                                                              О. Бригинець

 

Відповідь

 Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2022
Полезные новости