Депутатські звернення:

Кабінет Міністрів України

Номер: 480/110114-0-Е
Дата: 11-01-2014

 

Кабінет Міністрів України

 

 

 

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

 Щодо наслідків

адміністративної реформи

 

Звертаюсь до Вас у зв’язку із проблемою скасування Державної служби заповідної справи, про яку мене повідомили 19 обласних підрозділів Державної екологічної інспекції та директори 13 національних природних парків. Як стверджують екологи, втрата Держслужби заповідної справи вже зараз негативно позначилась на реальному стані заповідної справи в Україні, оскільки діяльність у цій сфері суттєво ослабла і не є ефективною. Це призвело до недоліків у системі управління територіями та об’єктами ПЗФ, відвертих зловживань, пов’язаних із землевідведенням й нехтуванням чинним природоохоронним законодавство.

Реформа  державного управління в Україні у 2009-2012 роках почалася з прийняття Указу Президента України від 9 грудня 2010 р. № 1085 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади». Цей Указ був розроблений і прийнятий, начебто, з метою оптимізації системи центральних органів виконавчої влади, усунення дублювання їхніх повноважень, забезпечення скорочення чисельності управлінського апарату і витрат на його утримання, підвищення ефективності державного управління. Значна кількість міністерств і держінституцій різного рівня і підпорядкування були укрупнені або реорганізовані. Указом передбачено, що міністерства та інші центральні органи виконавчої влади (ЦОВВ), які створюються шляхом реорганізації інших ЦОВВ, є правонаступниками органів, які реорганізуються.

Одним з найбільш негативних моментів у заходах адміністративної реформи стала ліквідація Державної служби заповідної справи. Функції цього урядового органу сьогодні лише частково передані значно меншому за чисельністю працівників департаменту Міністерства екології та природних ресурсів України.

Згідно Указу Президента України від 23.05.2005 № 838/2005 «Про заходи щодо дальшого розвитку заповідної справи в Україні», Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року» від 21.12.2010 №2818-VI й інших нормативних документів, розвиток мережі територій природно-заповідного фонду України (надалі – ПЗФ) є одним із основних пріоритетів екополітики держави. Заповідна справа сьогодні є єдиним реально працюючим механізмом охорони природних екосистем, ландшафтів та рідкісних видів з тих, охорона яких передбачена національним законодавством України. Питання охорони територій ПЗФ треба розглядати не лише як державний пріоритет національного рівня, а й як один із пріоритетів європейської інтеграції України. Сьогодні частка ПЗФ складає орієнтовно 7 % від площі України, і це далеко від європейських показників (10-15%) та наукових рекомендацій щодо оптимальної кількості природно-заповідних територій.

Втрата Держслужби заповідної справи вже зараз негативно позначилась на реальному стані заповідної справи в Україні, який викликає велике занепокоєння. Впродовж 1994 – 2005 рр. в Україні діяла Програма перспективного розвитку заповідної справи («Заповідники»), яка визначила стратегію розвитку галузі у напрямку удосконалення управління, розширення мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду, в тому числі щодо їх інституційного забезпечення, а також підвищення їхньої ролі у соціально-економічному розвитку регіонів та держави в цілому. В результаті виконання цієї Програми було створено низку нових і розширено території існуючих об’єктів природно-заповідного фонду, що призвело до збільшення площі ПЗФ більш, ніж у 2 рази. Втім, аналогічної програми на наступний період досі не прийнято.

З метою вирішення скрутної ситуації, що склалась у галузі заповідної справи вказаним чином, пропоную відновити Державну службу заповідної справи із створенням її територіальних підрозділів у областях.

 

       З повагою,

                                                                                                                                  

      Народний депутат України                                                                        О. Бригинець

 

Відповідь:

 

 

 

                                                                                                        

 

 

 Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2022
Полезные новости