Депутатські звернення:

Міністрові доходів та зборів України Клименку О.В.

Номер: 395/021213-0-С
Дата: 02-12-2013

 

Міністрові доходів та зборів України

Клименку О.В.

 

04655, м. Київ-53, Львівська пл., 8

 

                              ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

Щодо тлумачення окремих норм податкового законодавства

 

 

Шановний Олександре Вікторовичу!

 

          У зв’язку з частою зміною законодавства України, у тому числі податкового, до мене, як народного депутата України, звертається велика кількість підприємців, платників податків. Підприємці скаржаться на зазвичай формальне відношення до запитів платників податків зі сторони підрозділів податкової служби на рівні районів, а також на несвоєчасне та суперечливе тлумачення окремих норм податкового законодавства на місцях.

          Так, у зв’язку з набуттям чинності з 1 січня 2014 року нового Закону України «Про інститути спільного інвестування» від 05.07.2012 №5080-VI (далі Закон), у платників податків виникає важливе питання, що потребує компетентного роз’яснення для правомірного застосування податкового законодавства платниками податків.

У відповідності до п.4 ст.48 Закону «До складу активів венчурного фонду можуть входити боргові зобов’язання. Такі зобов’язання можуть бути оформлені векселями, заставними, договорами відступлення прав вимоги, позики та в інший спосіб, не заборонений законодавством. Венчурний фонд має право надавати кошти у позику. Позики за рахунок коштів венчурного фонду можуть надаватися тільки юридичним особам, за умови що не менш як 10 відсотків статутного капіталу відповідної юридичної особи належить такому венчурному фонду».

Враховуючи норму Конституції України, виписану у ч.1 ст.58. а саме: «Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи», питання полягає в наступному:

Чи правомірно віднесення платниками податку на прибуток до складу податкових витрат нарахованих відсотків по позиках, отриманих ними у венчурних інвестиційних фондах, в межах договорів про надання позики, після набрання чинності згаданого Закону за наступних умов:

1)    частка таких венчурних інвестиційних фондів у статутному капіталі отримувача такої позики менше ніж 10%;

2)    укладання таких договорів відбулося до набрання чинності зазначеного Закону.

В першу чергу у відповіді на вищевказане питання  зацікавлені платники податків, створених за участю іноземних інвестицій, оскільки саме такі підприємства в обов’язковому порядку вже розпочали фінансове та податкове планування на 2014 рік.

Слід особливо підкреслити, що суть цієї відповіді та її своєчасне отримання, може вплинути на бажання іноземних інвесторів і надалі розміщувати свої капітали в Україні.

У зв’язку з вищевикладеним звертаюсь до Вас, шановний Олександре Вікторовичу, зобов’язати відповідальних осіб підготувати якнайшвидше компетентне роз’яснення з вищевказаного питання.

Згідно із ст.16 закону України «Про статус народного депутата України» прошу надати мені відповідь у встановлені законом строки.

З повагою,

 

      Народний депутат України                                                       О. Бригинець

 

Проміжна відповідь

 

 

 

 Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2022
Полезные новости