Депутатські звернення:

Міністрові екології та природних ресурсів України Проскурякову О.А.

Номер: 251/111113-0-Е
Дата: 11-11-2013

 

Міністрові екології та природних ресурсів України

Проскурякову О.А.

 

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

Шановна Олеже Альбертовичу!

 

Звертаюсь до Вас у зв’язку із ситуацією, що склалась внаслідок невідповідності окремих положень Лісового кодексу України з одного боку, та Закону України «Про Червону книгу України» з другого. Дана ситуація стає причиною невиконання у лісовому секторі важливих вимог, що в найближчому майбутньому можуть стати причиною  проблем, в разі адаптації України до законодавства ЄС.

Так, вирубка лісів здійснюється за спеціальними дозволами – лісорубними квитками. При видачі цього дозволу потрібно враховувати наявність видів Червоної книги України. Про це свідчить п.9 ст.46 Лісового кодексу України: «Лісовпорядкування передбачає:… виявлення  типових  та  унікальних  природних  комплексів, місць зростання та оселення рідкісних та таких, що перебувають під загрозою  зникнення  видів  тваринного  і   рослинного   світу   і підлягають заповіданню, включенню до екологічної мережі». Проте, на практиці цей пункт Лісового кодексу не виконується, адже у спеціальній Інструкції з проведення лісовпорядкування, жодним чином не розписано його виконання. Таким чином, види Червоної книги України при видачі лісорубного квитка не враховуються, і у відповідній графі цього дозволу ставиться прочерк, або не ставиться нічого. Це призводить до невиконання ст.11 Закону України «Про Червону книгу України», згідно якого: «Охорона об'єктів  Червоної   книги   України   забезпечується шляхом: …урахування спеціальних  вимог  щодо охорони об'єктів Червоної книги України  під  час  розміщення  продуктивних  сил,  вирішення питань  відведення  земельних  ділянок,  розроблення  проектної та проектно-планувальної   документації». Отже, маємо юридичну колізію, наслідком якої є скорочення чисельності цілого ряду видів тварин і рослин Червоної книги України. Для уникнення цієї колізії потрібно ряд законодавчих змін, внесення яких є потребою найближчого часу.

Вважаю, що необхідно внести зміни в Інструкцію з проведення лісовпорядкування, якими прописати порядок виконання п.9 ст.46 Лісового кодексу України а також внести зміни в ст.69 Лісового кодексу України, якими прописати можливість скасування лісорубного квитка у разі знаходження на території, на який поширена його дія, виду Червоної книги України, який зникає внаслідок проведення лісогосподарських робіт.

Враховуючи викладене, звертаюсь до Вас з проханням ініціювати внесення змін до відповідних нормативно-правових актів для приведення лісового законодавства у відповідність з природоохоронним.

                            

 

З повагою,                                         

 

      Народний депутат України                                                       О. Бригинець

 

Відповідь

 Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2021
Полезные новости