Депутатські звернення:

Прокуророві міста Житомир Титарчуку І.Г.

Номер: 188-6/041113-0-К
Дата: 04-11-2013

 

Прокуророві міста Житомир

Титарчуку І.Г.

вул. Черняхівського, 2,

м. Житомир, 10014

 

                                                   ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

Шановний Ілля Григоровичу!

 

До мене як до народного депутата України надійшло звернення гр. Ю.Градовського, який вкрай стурбований тим, що 07 грудня 2012 року Житомирська міська рада прийняла рішення № 472 «Про вилучення, припинення, надання права користування земельними ділянками юридичним і фізичним особам, внесення змін до рішень міської ради», де  в додатку № 2 виділено землю в постійне користування Свято-Преображенському соборові Житомирської єпархії Української Православної церкви МП для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій за адресою вул. Перемоги, 14, м. Житомир.

Як повідомив заявник, на вказаній земельній ділянці знаходиться об’єкт культурної спадщини № 4051 «Могила учасників національно-визвольних змагань М.Сціборського та О.Сеника», внесений до Реєстру щойно виявлених та новозбудованих пам’яток історії та монументального мистецтва відповідно до наказу Управління культури Житомирської ОДА № 31 від 25.03.2005 року. Незважаючи на звернення від різних організацій та окремих громадян, до цього часу жодних подальших дій для надання об’єктові статусу пам’ятки місцевого значення органами збереження культурної спадщини не вчинялось. Виконком Житомирської міської ради за 8 років не спромігся визначити балансоутримувача могили та підготувати документи до Міністерства культури України для надання статусу пам’ятки місцевого значення.

Поіменований об’єкт знаходиться в стані руйнування: дерев’яний хрест підгнив та похилився, намогильна плита потьмяніла, написи прочитати неможливо, підмурівок руйнується, що вказує на неналежний догляд та може призвести до повного руйнування об’єкта. На протязі останніх років були заявлені наміри різних організацій щодо дозволу на впорядкування та реконструкцію могили М.Сціборського та О.Сеника, в зв’язку з чим відповідні звернення направлялись до Виконавчого комітету Житомирської міської ради. Однак всі прохання та намагання виявились марними.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про поховання та похоронну справу», одним з основних принципів діяльності в галузі поховання є забезпечення збереження поховань.

          Відповідно до статті 28 Закону України «Про поховання та похоронну справу»,  землі, на яких розташовані місця поховання, є об'єктами права комунальної  власності і не підлягають приватизації або передачі в оренду.

          Відповідно до статті 30 Закону України «Про поховання та похоронну справу»,   утримання кладовищ,  військових кладовищ, військових ділянок на кладовищах,  військових братських та одиночних могил, земельних ділянок для почесних поховань,  братських  могил,  а  також  могил померлих  одиноких  громадян,  померлих  осіб  без  певного  місця
проживання,  померлих, від поховання яких відмовилися рідні, місць поховань  знайдених  невпізнаних  трупів забезпечується виконавчим органом  сільської,  селищної,  міської  ради  за  рахунок  коштів місцевого бюджету.

          Утримання військових кладовищ, військових ділянок на цивільних кладовищах, військових братських та одиночних могил забезпечують виконавчі органи сільських,  селищних,  міських рад, органи виконавчої влади із залученням органів  охорони  культурної спадщини відповідно до їх повноважень.

          Утримання місць поховань, що перебувають на державному обліку як об'єкти культурної спадщини, забезпечують виконавчі органи сільських,  селищних, міських рад із залученням органів охорони культурної спадщини.  

          Утримання кладовищ, а також інших місць поховання забезпечують виконавчі органи сільських, селищних, міських рад у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

             Відповідно до частини 2 статті 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини», до повноважень районних державних адміністрацій, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідно до їх компетенції у сфері охорони культурної спадщини належить: 
-             подання пропозицій органу охорони культурної спадщини вищого  рівня про занесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, внесення змін до нього та про занесення відповідної території до Списку історичних населених місць України;
-             забезпечення дотримання режиму використання пам'яток місцевого значення, їх територій, зон охорони; 
-             забезпечення захисту об'єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження; 
-             укладення охоронних договорів на пам'ятки в межах повноважень,   делегованих органом охорони культурної спадщини вищого рівня відповідно до закону; 
-             погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок відповідно до вимог Земельного кодексу України. 
             Відповідно до статті 24 Закону України «Про охорону культурної спадщини», власник або уповноважений ним орган, користувач зобов'язані  утримувати пам'ятку в належному стані, своєчасно провадити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення відповідно до цього Закону та охоронного договору. 

Враховуючи викладене, керуючись Законами України «Про статус народного депутата України» та «Про прокуратуру», звертаюсь до Вас з проханням:

1.    Дослідити рішення Житомирської міської ради №472 від 07 грудня 2012 року «Про вилучення, припинення, надання права користування земельними ділянками юридичним і фізичним особам, внесення змін до рішень міської ради» в частині виділення землі в постійне користування Свято-Преображенському соборові Житомирської єпархії Української Православної церкви МП для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій за адресою вул. Перемоги, 14, м. Житомир, на предмет дотримання законів України «Про поховання та похоронну справу», «Про охорону культурної спадщини» та Земельного Кодексу України. У випадку порушень прошу вимагати скасування або зміни цього рішення через засоби прокурорського реагування аж до захисту інтересів громади в суді.

2.    Вимагати від Виконавчого комітету Житомирської міської ради вчинення дій у відповідності до Закону України «Про охорону культурної спадщини» щодо надання статусу пам’ятки місцевого значення об’єктові № 4051 «Могила учасників визвольних змагань М.Сціборського та О.Сеника».

 

Відповідь на депутатське звернення та інформацію про вжиті заходи прошу надати мені особисто у встановлений законодавством термін, копію – надати заявнику.

Копія звернення заявника додається.

 

 

З повагою,

 

 

      Народний депутат України                                                       О. Бригинець

 

Відповідь

 Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2022
Полезные новости