Депутатські звернення:

Кабінет Міністрів України

Номер: 157/291013-0-Е
Дата: 29-10-2013

 

Кабінет Міністрів України

 

 

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

 

Однією з головних проблем, які лежать на  грані між сільським господарством та охороною навколишнього  середовища, є охорона ґрунтів. Як мені відомо від науковців Національного університету біоресурсів та природокористування України та фахівців НАНУ, щороку Україна втрачає 10-12 мільйонів тон зерна через ерозію ґрунтів. Одна з причин вітрової ерозії – цілковита занедбаність та втрата функціональності полезахисних лісосмуг між полями. Часто лісосмуги стають місцем самовільного скидання сміття, рубок, потерпають від випалювання стерні на прилеглих полях. Після завершення розформування колективних господарств, що сталось в різних регіонах 15-20 років тому, відновленням лісосмуг ніхто не займався. Сьогодні навіть відсутня державна цільова програма щодо охорони та відтворення земель. Наслідки цього я на власні очі спостерігаю у різних областях  південних та східних регіонів України, де масштаби руйнуванні лісосмуг та вітрова ерозія набувають найбільшого розмаху.

При цьому, штучне лісорозведення, яке сьогодні активно розвивається лісгоспами степових областей не виконує функції боротьби з вітровою ерозією, оскільки лісгоспи лише висаджують масивні насадження на переданих їм невгіддях, звітуючи «освоєними гектарами». При цьому, вітрова ерозія на полях триває і прогресує.

Ситуацію може врятувати проведення обліку полезахисних лісосмуг, передача їх у постійне користування лісогосподарським підприємствам Міністерства аграрної політики, надання юридичного статусу полезахисним насадженням, внесення змін до програми «Ліси України» та низка інших заходів, які вже не перший рік пропонуються науковцями і досі не взяті до уваги керівництвом держави.

Мені відомо, що на виконання доручення Прем’єр-міністра України Азарова М.Я. від 04.03.2011 №11054/1/1-11, Міністерство екології та природних ресурсів України і Міністерство аграрної політики та продовольства України, спільно з науковцями та Національним екологічним центром України мали провести нараду з питань збереження та відтворення полезахисних лісових насаджень. Проте така нарада не відбулася  питання вкотре лишилось не вирішеним.

Враховуючи викладене, керуючись Законом України «Про статус народного депутата України», звертаюсь з проханням  сприяти проведенню такої наради та розглянути можливість запровадження невідкладних заходів щодо відновлення та охорони мережі полезахисних  лісових насаджень:

1.    Проведення обліку полезахисних лісосмуг;

2. Передачі полезахисних лісосмуг у постійне користування лісогосподарським підприємствам Мінагрополітики. Малоконтурні лісосмуги площею до 0,1 га передати у власність сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств, на території яких вони знаходяться з обов’язковою відповідальністю за їх утримання і збереження;

3. Розробка  нормативної бази щодо використання полезахисних лісосмуг та проведення в них лісогосподарських заходів. Надання полезахисним насадженням юридичного статусу;

4. Внесення змін до програми «Ліси України» щодо здійснення комплексу заходів зі створення полезахисних лісових смуг і інших захисних лісонасаджень.

5. Створення в структурі управлінь агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій відділів з питань захисту земель та агромеліорації (відродивши агролісомеліоративну службу, з підготовкою відповідних фахівців, яких у свій час – середина 90 років ХХ ст. – готував лісогосподарський факультет теперішнього НУБіП України).

6. Розробки аналогічної системи заходів та законодавчих напрацювань і для такого типу консервації деградованих земель як залуження та сприяння природному відродженню осередків степів, які вже відбуваються на яружно-балкових територіях, профільним органом виконавчої влади в галузі якого є також Мінагрополітики. 

З повагою,

 

      Народний депутат України                                                       О. Бригинець

 

 

 

Проміжна відповдь

 

Відповідь

 Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2021
Полезные новости