Депутатські звернення:

Міністру Культури України НИЩУКУ Є.М

Номер: 444-31-2018
Дата: 13-03-2018

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

в порядку статті 16 Закону України

«Про статус народного депутата України» 

Шановний Євгене Миколайовичу! 

До мене як до народного депутата України звернулись мешканці будинків по вулиці Вишгородська, 47-А, 47-Б, 47-В в Подільському районі м. Києва та інших будинків, які знаходяться поруч з парком «Крістерева Гірка», з проханням допомогти їм вирішити ситуацію, яка виникла навколо незаконного будівництва багатоквартирного житлового будинку за адресою м. Київ, Подільський район, вул. Вишгородська, 47-Ж, кадастровий номер земельної ділянки 8000000000:85:166:0003, яке відбувається в парку «Гірка Крістера».

Так, місцеві мешканці зазначають про те, що парк є єдиним місцем відпочинку місцевої громади. Однак через дії забудовників існування природного історико-культурного парку «Крістерова гірка» опинилось під загрозою. З 29 грудня 2017 року частину парку було огороджено парканом, зрізано понад три сотні дерев (зокрема, і десяток дубів), розпочато риття котловану, чим порушено ландшафт історико-культурної зони, нанесено непоправної шкоди флорі та фауні парку і порушено його екосистему. У планах забудовника ТОВ «Будінвест КМ» - подальше винищення дерев та зведення 25-поверхових бетонних монстрів.

З метою встановлення обставин щодо здійснюваного будівництва, виникла необхідність у отриманні інформації чи погоджувалося Міністерством культури України чи Державною службою з питань національної культурної спадщини історико-містобудівне обґрунтування на об’єкт будівництва по вул. Вишгородській, 47-ж у Подільському районі м. Києва.

Окрім того, виникла необхідність у отриманні інформації чи входить земельна ділянка по вул. Вишгородській, 47-ж у Подільському районі м. Києва, кадастровий номер земельної ділянки 8000000000:85:166:0003, до історичного ареалу міста Києва, визначеного Генеральним планом міста Києва та проектом планування його приміської зони на період до 2020 року. Також отримати інформацію, в межах яких охоронних зон об’єктів культурної спадщини заходиться земельна ділянка по вул. Вишгородській, 47-ж у Подільському районі м. Києва.

Також, є необхідність в отриманні інформації чи надавався Міністерством культури України чи Державною службою з питань національної культурної спадщини дозвіл на проведення робіт на об’єкті будівництва по вул. Вишгородській, 47-ж у Подільському районі м. Києва, у разі якщо він знаходиться в зонах охорони, на охоронюваних археологічних територіях, історичних ареалах населених місць, відповідно до п. 17 ч. 2 ст. 5 Закону України «Про охорону культурної спадщини».

 

Відповідно до п. 17 ч. 2 ст. 5 Закону України «Про охорону культурної спадщини» до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини, належить надання дозволів на  проведення робіт на пам’ятках національного значення, їхніх територіях та в зонах охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних  ареалах населених місць.

Згідно з ч. 3 ст. 32 Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам'яток, історичних ареалів населених місць, занесених до Списку історичних населених місць України, забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Відповідно до п. 18 ч. 2 ст. 5 Закону України «Про охорону культурної спадщини» до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини, належить видання розпоряджень та приписів щодо охорони пам’яток національного значення, припинення робіт на цих пам’ятках, їхніх територіях та в зонах охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць, якщо ці роботи здійснюються за відсутності затверджених або погоджених із відповідними органами охорони культурної спадщини програм та проектів, передбачених цим Законом, дозволів або з відхиленням від них.

 

Відповідно до п. п. 57 п. 4 Положення про Міністерство культури України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2014 р. № 495 Мінкультури відповідно до покладених на нього завдань видає розпорядження і приписи щодо охорони пам’яток національного значення, припинення робіт на таких пам’ятках, їх територіях та в зонах охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць, якщо зазначені роботи виконуються за відсутності затверджених або погоджених з відповідними органами охорони культурної спадщини програм та проектів, передбачених законом, дозволів або з відхиленням від них.

Тому у разі знаходження зазначеного об’єкта будівництва в зоні охорони об’єктів культурної спадщини та/або історичному ареалі та/або охоронюваній археологічній території, та відсутності у забудовника відповідного дозволу та/або погодження історико-містобудівного обґрунтування, прошу вжити відповідних заходів та видати припис про припинення будівельних робіт на об’єкті будівництва по вул. Вишгородській, 47-ж у Подільському районі м. Києва, кадастровий номер земельної ділянки 8000000000:85:166:0003.

 

З огляду на вище викладене та відповідно до ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата»,

ПРОШУ:

 

1. Надати інформацію чи погоджувалося Міністерством культури України або Державною службою з питань національної культурної спадщини історико-містобудівне обґрунтування на об’єкт будівництва по вул. Вишгородській, 47-ж у Подільському районі м. Києва, кадастровий номер земельної ділянки 8000000000:85:166:0003.

В разі надання погодження такого історико-містобудівного обґрунтування, надати копію такого історико-містобудівного обґрунтування та документу про його погодження.

2. Надати інформацію чи входить земельна ділянка по вул. Вишгородській, 47-ж у Подільському районі м. Києва, кадастровий номер земельної ділянки 8000000000:85:166:0003, до історичного ареалу міста Києва, затвердженого у складі Генерального плану міста Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року.

3. Надати інформацію чи знаходиться земельна ділянка по вул. Вишгородській, 47-ж у Подільському районі м. Києва, кадастровий номер земельної ділянки 8000000000:85:166:0003, в межах охоронних зон об’єктів культурної спадщини та зазначити яких саме.

4. Надати інформацію чи видавався Міністерством культури України або Державною службою з питань національної культурної спадщини дозвіл на проведення робіт на об’єкті будівництва – житловий будинок по вул. Вишгородській, 47-ж у Подільському районі м. Києва, кадастровий номер земельної ділянки 8000000000:85:166:0003, у разі якщо він знаходиться в зонах охорони, на охоронюваних археологічних територіях, історичних ареалах населених місць відповідно до п. 17 ч. 2 ст. 5 Закону України «Про охорону культурної спадщини».

5. У разі знаходження об’єкта будівництва по вул. Вишгородській, 47-ж у Подільському районі м. Києва, кадастровий номер земельної ділянки 8000000000:85:166:0003, в зоні охорони об’єктів культурної спадщини, та/або на охоронюваних археологічних територіях, історичних ареалах населених місць, та відсутності у забудовника відповідного дозволу та/або погодження історико-містобудівного обґрунтування, видати припис про припинення будівельних робіт на об’єкті будівництва по вул. Вишгородській, 47-ж у Подільському районі м. Києва, кадастровий номер земельної ділянки 8000000000:85:166:0003.

 

Відповідно до ч. 2 ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України» особи, яким адресовано депутатське звернення, зобов'язані протягом 10 днів з моменту одержання його розглянути і дати письмову відповідь.

Чинним законодавством України передбачена кримінальна відповідальність за невиконання законних вимог народного депутата України, створення штучних перешкод у його роботі, а також надання йому завідомо неправдивої інформації (ч. 1 ст. 351 Кримінального кодексу України).

 

Відповідь за результатами розгляду цього депутатського звернення надіслати у встановлений чинним законодавством України строк.

 

 Мінкульт 31 а Vsyrekmn 31 b


Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2021
Полезные новости