Депутатські звернення:

Секретарю Ради національної безпеки і оборони України ТУРЧИНОВУ О.В.

Номер: 444-17-143
Дата: 07-09-2017

Секретарю

Ради національної безпеки і оборони України

ТУРЧИНОВУ О.В.

Вул. Петра Болбочана, 8, м. Київ, 01601

 

Щодо загрози енергетичній незалежності

України у зв’язку із бездіяльністю у царині

створення замкнутого ядерного циклу для

постачання і наступної утилізації ядерного палива,

комплектуючих власного виробництва для українських АЕС

 

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ 

Шановний Олександре Валентиновичу!

Керуючись ст. ст. 78, 86, 144 Конституції України, ст. ст. 10, 16 Закону України "Про статус народного депутата України", враховуючи рух України до членства у Європейському Союзі та НАТО, відповідальність перед європейською спільнотою і народом України за необхідність забезпечити сталий і незалежний від країни-агресора розвиток безпечної ядерної енергетики керни , -

прошу надати інформацію, дані та відповідні документи щодо ситуації, яка склалась у зв’язку із постачанням ядерного палива у вигляді тепло-виділяючих елементів (т. зв. ТВЕЛ) для активних зон блоків українських АЕС і наявності чи відсутності програми створення власного українського ядерного циклу із виробництва і наступної утилізації ядерного палива для українських АЕС, а також постачання на них комплектуючих, зокрема запірної арматури власного виробництва, а не з країни-агресора. 

Як мені стало відомо із відкритих джерел, зокрема ЗМІ, на цей час не існує програми створення в Україні замкнутого ядерного циклу із виробництва і наступної утилізації ядерного палива для українських АЕС, виробництва  і постачання для них усіх необхідних комплектуючих українського виробництва. Хоча в Україні існують необхідні для цього виробничі потужності – ми добуваємо уранову руду, недобудований завод із виробництва ядерного палива, завод і інститут для розробки і виробництва мас-спектрометрів, запірної ядерної арматури тощо, які повністю можуть забезпечити Україну зазначеними складовими замкнутого ядерного циклу. 

На мою думку в умовах гібридної війни, яка триває на теренах нашої країни, контроль юридичних і фізичних осіб, зокрема і  з країни агресора, безпосередньо чи через третіх осіб, над процесом постачання і утилізації ядерного палива для українських АЕС, комплектуючих до них тощо створює загрозу національній безпеці України і її енергетичній незалежності. 

Прошу невідкладно здійснити перевірку із врахуванням наведених фактів і повідомити мене про заходи, що вживаються чи будуть ужиті найближчим часом в установленому Законом порядку.

Проміжна відповідь № 1708/14-08/2-17 від 19.09.2017 за підписом О. Турчинов

 

Відповідь РНБО щодо ядерної безпеки (2)-1

 

Відповідь: Вих № НД/2-33-2613 від 05.10.2017. Міненерговугілля, Підпис Перший заступник міністра Г. Карп. Довідка .

444-17-143 Міненерговугілля відповідь на запит 1 стор-1 Міненерговугілля відповідь на запит 2  стор-1 Міненерговугілля відповідь на запит 3 стор-1 Міненерговугілля відповідь на запит 4 стор-1


Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2021
Полезные новости