Депутатські звернення:

Голові Київської міської державної адміністрації КЛИЧКУ В.В.

Номер: 444-17-59
Дата: 06-04-2017

Голові

Київської міської 

державної адміністрації

КЛИЧКУ В.В.

Вул. Хрещатик, 36, м. Київ, 01044

 

Щодо збереження історично закріпленого 

образу виставки-ярмарку 

на Андріївському узвозі м. Києва

 

Шановний  Віталіє Володимировичу!

 

До мене, як до народного депутата України, звернулися настоятель Стрітенської каплички на Львівській площі Парафії Серафима Саровського м. Києва УПЦ-КП протоієрей Сергій Ткачук та Голова ГО Творчий союз учасників АТО «Митець», учасник бойових дій Запрудський О.М. стосовно збереження, утвердження сакральної, культурної, мистецької, туристичної спадщини Андріївського узвозу міста Києва, та  з інших питань.

Метою діяльності Союзу є сприяння митцям – учасникам АТО в реалізації їхньої творчої діяльності та поширенні мистецьких творів. Одним із головних напрямів Союзу є допомога учасникам АТО у працевлаштуванні, проведенні виставок та ярмарків – продажів творчих доробок. 

Головою Союзу було обрано учасника бойових дій Олександра Запрудського, визнаного у світі митця. Також митці обрали собі капелана – протоієрея Сергія Ткачука, настоятеля Стрітенської каплички на Львівській площі Києва Парафії Серафима Саровського Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Слід відмітити, що митці - учасники АТО знаходять в творчій діяльності спосіб реабілітації, а фактично порятунок та пристосування до мирного життя.

Кияни та гості столиці, зокрема й іноземці, добре знають, що ексклюзивні та найбільш майстровиті мистецькі витвори у столиці України можна придбати саме на Андріївському узвозі. Андріївський узвіз є свого роду візитівкою Києва. У кожного клаптика Андріївського узвозу є історична пам’ять. 

Ділянка, на якій працюють активісти Творчого союзу «Митець» (Схема розташування в додатку) знаходиться саме на Андріївському узвозі.

Відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 20.02.2015 № 486 «Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 23 травня 2012 року № 850 «Про організацію постійно діючої виставки – ярмарку на Андріївському узвозі» організатором постійно діючої виставки – ярмарку образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва, авторської художньої, культурно-мистецької сувенірної продукції на Андріївському узвозі визначено Подільську районну в місті Києві державну Адміністрацію.

Розпорядженням Подільської районної в місті Києві державної адміністрації від 28.05.2015 № 355 «Про функціонування постійно діючої виставки-ярмарку на Андріївському узвозі» організатором проведення виставки-ярмарку образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва, авторської художньої, культурно-мистецької сувенірної продукції на Андріївському узвозі визначено комунальне  підприємство «Поділ-благоустрій».

Пунктом 3 протоколу доручень, напрацьованих під час наради під головуванням першого заступника голови Київської міської державної адміністрації Г. Пліса від 04.10.2016 № 58 стосовно впорядкування торгівлі на Андріївському узвозі Подільську районну в місті Києві державну адміністрацію та комунальне підприємство «Поділ-благоустрій» зобов’язано виконати у поточному році роботи, необхідні для реалізації заходів з упорядкування постійно діючої виставки-ярмарку на Андріївському узвозі з переселенням її на Алею художників шляхом розміщення стаціонарних малих архітектурних форм.

Андріївський узвіз є візитівкою Києва. Нам відомо, що ще з початку XI століття у місті, за повідомленням Тітмара з Мерзербурга, налічувалося вісім торговищ, з яких найбільшими були Торговище на Подолі та Бабин торжок у «Місті Володимира», який розташовувався за Десятинною церквою, перед князівським палацом по дорозі до Боричевого узвозу (зараз – це територія поряд із Андріївською церквою та Національним музеєм історії України).

Звертаюсь до Вас із проханням підтримати прохання Творчого союзу учасників АТО «Митець» залишити  місце торгівлі на Андріївському узвозі, яке протягом 24 років було  закріплене за Парафією Серафима Саровського м. Києва УПЦ-КП за адресою Андріївський узвіз, 38, що дозволить і надалі поширювати свою творчість митцям-учасникам АТО.

Я розглядатиму Ваше позитивне рішення як підтримку митців – воїнів АТО, які захищали нашу рідну землю та наш мир і спокій, які, повернувшись до мирного життя, знайшли в творчій діяльності порятунок. 

Історичний дух Андріївського узвозу – це дух фестивалів, культурно-мистецька оаза та візитівка міста Києва.

Перенесення виставки – ярмарку на Алею художників, «мертву вулицю» з точки зору торгівлі, -   рівноцінне знищенню історично закріпленого місця, та історичного духа, який пов’язаний з  Андріївським узвозом.

Керуючись положенням статті 7 Закону України «Про звернення громадян», статті 16 Закону України «Про статус народного депутата», направляю Вам зазначене звернення на розгляд та надання відповіді по суті.

Відповідь прошу надати мені та заявникам у встановлений чинним законодавством України строк.

Додаток: на 15 арк. в 1 прим.

 

Проміжна відповідь:

Подільська районна в місті Києві Адміністрація

Вих № 106-2542 від 20.04.2017 року. за підписом в.о. голови Дубовик М.Г.

Відповідь щодо Андріївського узвізу (444-17-59)-1

Відповідь 

Виконавчий орган Київської міської ради (КМДА)

Вих № 001-1231 від 16.05.2017 року. за підписом Голови В. Кличко

Відповідь щодо Андріївського узвозу (444-17-59) КМДА 1 стор-1 Відповідь щодо Андріївського узвозу (444-17-59) 2 стор-1

 


Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2021
Полезные новости