Депутатські звернення:

КОМІСІЇ З ПИТАНЬ РОЗГЛЯДУ СКАРГ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

Номер: 444 - 16 - 65a
Дата: 31-08-2016

ДЕПАРТАМЕНТУ ДЕРЖАВНОЇ

РЕЄСТРАЦІЇ ТА НОТАРІАТУ

МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

 

 

КОМІСІЇ З ПИТАНЬ РОЗГЛЯДУ СКАРГ

У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

 

 

Д Е П У Т А ТС Ь К Е     З В Е Р Н Е Н Н Я

 

До мене, як до народного депутата України, звернулись експерти групи Реанімаційного Пакету Реформ з приводу діяльності Комісії по розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

Комісія по розгляду скарг у сфері державної реєстрації є новелою українського законодавства, і її функціонування та створення було передбачено  новими редакціями Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», які вступили в силу у 2016 році.

Виходячи з пояснень, основним завданням створення та діяльності Комісії є значне поліпшення саме у сфері державної реєстрації прав громадян на нерухомість та реєстрації бізнесу. Комісія покликана забезпечити можливість оперативного вирішення питань, щодо можливих помилок чи неточностей, порушень прав та законних інтересів під час державної реєстрації.

Якщо наприклад раніше, громадянин міг оскаржити рішення державного реєстратора лише та виключно в адміністративному суді, процес в якому може тривати не один місяць а то й рік, то сьогодні функціонує Комісія  з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

Таким чином, зазначають експерти, створення та діяльність Комісії  є значним прогресом у сфері державної реєстрації, яка раніше була монопольним привілеєм держави,  і значно полегшує доступ громадян до захисту своїх цивільних та майнових прав та інтересів, а отже скористатися таким правом можуть набагато ширше коло громадян, які є добросовісними власниками та громадянами.

Як зазначають, експерти, наприклад зараз триває оскарження до Комісії Товариством «ВВТ ГРЕЙН» (Код ЄДРПОУ:38884893) Рішення державного реєстратора Кузьмика Михайла Васильовича про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 28020704 від 01.02.2016.

Згідно, із поясненнями представників ТОВ «ВВТ ГРЕЙН» вони звернулися до Комісії щодо оскарження рішення державного реєстратора 12 серпня 2016 року.

Однак станом на сьогодні, скарга навіть не передана на розгляд по суті. 

Розуміючи всю складність та бюрократизм функціонування державного апарату, прошу Вас надати роз’яснення зокрема, щодо строків розгляду скарг, адже одним із покликань Комісії є забезпечення саме оперативності розгляду скарг.

 

П Р О Ш У :

 

1) Надати розширення пояснення щодо розгляду Скарги ТОВ «ВВТ ГРЕЙН» на Рішення державного реєстратора Кузьмика Михайла Васильовича про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 28020704 від 01.02.2016.

2) вказати термін розгляд скарги;

3) надати статистику розгляду скарг до Комісії у сфері держаної реєстрації прав на нерухоме майно фізичними та юридичними особами в розрізі помісячно, починаючи із січня 2016 року.

 

 

З повагою                                                                                    Бригинець О.М.

                                                                                                                                        (посв.№444)

 

 


Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2021
Полезные новости