Депутатські звернення:

Голові Державної служби України з надзвичайних ситуацій ЧЕЧОТКІНУ М.О.

Номер: 444-16-29
Дата: 06-07-2016

ДС з надзв ситуацій 1 стор

 

ДС з надзв ситуацій 2 стор

 

№ 444-16-29                                                         " 06 " липня  2016р.

 

.

Міністру екології та природних ресурсів України

 

СЕМЕРАКУ О.М.

 

 

Голові 
Державної служби України

з надзвичайних ситуацій

ЧЕЧОТКІНУ М.О.

 

 

Д Е П У Т А Т С Ь К И Й   З А П И Т

 

Про загрозу екологічної катастрофи,

забруднення питної води в місті Києві

 

 

Шановний Миколу Олександровичу!

Шановний Остапе Михайловичу!

На початку липня 2016 року, річка Остер, чиї води серед інших потрапляють до Деснянського водозабору, з якого береться питна вода для Києва, містить отруйні хімічні речовини. Даний факт підтверджений наявністю в водах отруєних риб та їдкого запаху сірки. Місцеві активісти стверджують, що в інфекційному відділенні є постраждалі від нечистот у воді річки. За висновками незалежних експертів –  у водах річки перевищено норми аміаку.

Питна вода – одна з ключових проблем безпеки життя людини. Отрута з водою приходить непомітно, а враховуючи те, що людина на 3/4 складається із води, то легко уявити, які це має наслідки для організму людини. Отруєння людей – трагічне нагадування владі про те, що саме ця тема має розглядатися як одна із найактуальніших.

Принагідно додаю, що у жовтні 2014 року до мене, як народного депутата України VII скликання звертались жителі міста Остер, а також сіл Євминка, Поліське, Беремицьке, Крехаїв, Літочки, Літки та Булахов Чернігівської області з проханням втрутитися і розслідувати обставини видачі дозволів на будівництво на 18 га землі 10-ти мільйонного качатника в Козелецькому районі в зоні компактного проживання людей. Підприємство, яке мало утримувати до 10,6 мільйонів качок, потребувало колосальної кількості води - 1 521 341 кубометрів води, яку мали відбирати з Десни. Відтак, реальною загрозою було потрапляння недостатньо очищених стоків та відходів до ріки.

Мною були направленні депутатські звернення  до Міністерства екології та природних ресурсів України, Державної санітарно-епідеміологічної служби України, Київської міської ради, Київської обласної ради та до Державної екологічної інспекції України з проханням дослідити та встановити законність будівництва зазначеного об’єкту, а також щодо наслідків діяльності на санітарний стан Київської області та м. Києва.

У відповідь на вищезазначені звернення належного реагування не відбулось та, як наслідок, - насьогодні маємо реальну загрозу екологічної катастрофи, адже на річці Десна є водозабори для питної води для Києва і Броварів.

На підставі вищезазначеного, керуючись положенням статті 15 Закону України «Про статус народного депутата України» прошу:

- терміново вжити заходів реагування направлених на ліквідацію наслідків забруднення річки Остер, що впадає в річку Десну, яка є джерелом питної води для Києва;

-  надати відповідь у встановлений чинним законодавством України строк.

 

З повагою                                                                                    О.М. Бригинець

(посв. № 444)

 

Крикун Наталія

095 013 5368

 

 


Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2021
Полезные новости