Депутатські звернення:

Київська міська державна адміністрація

Номер: 444-16-34
Дата: 06-07-2016

 444-16-34 відповідь КМДА Бора-Бора

 Бора-Бора пром

 

 

 

№ 444-16-34                                                                                      06 липня 2016 року

Київська прокуратура з нагляду

за додержанням законів у природоохоронній сфері

вул. Велика Васильківська, 38, м. Київ, 01004

 

Київська міська державна адміністрація

ву. Хрещатик, 36, м. Київ, 01044

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

До мене, народного депутата України не одноразово звертаються виборці, мешканці міста Києва, стосовно спорудження будівель на прибережній зоні річки Дніпра.

На разі, в Гідропарку на території пляжу "Молодіжний" з 2010 року функціонує кафе "Бора-Бора", що являє собою капітальну споруду з огорожею, причалом та господарськими спорудами. Кафе працює цілодобово, що супроводжується гучною музикою та продажем алкогольних напоїв. До причалу періодично припливають яхти, човни і скутери, які створюють небезпеку для купання та забруднюють річку. Як наслідок, частина комунального пляжу фактично втрачена для вільного відпочинку киян та гостей столиці.

Відповідно до Водного Кодексу України встановлені наступні визначення:

пляжна зона - прилегла до урізу води частина прибережної захисної смуги уздовж морів, навколо морських заток і лиманів з режимом обмеженої господарської діяльності;

прибережна захисна смуга - частина водоохоронної зони відповідної ширини вздовж річки, моря, навколо водойм, на якій встановлено більш суворий режим господарської діяльності, ніж на решті території водоохоронної зони;

Згідно статті 81 Водного Кодексу України "До комплексу заходів щодо збереження водності річок і охорони їх від забруднення належить:

1) створення прибережних захисних смуг;

2) створення спеціалізованих служб по догляду за річками, прибережними захисними смугами, гудротехнічними спорудами та підтриманню їх у належному стані;"

Згідно статті 85 Водного Кодексу України "Порядок надання земель водного фонду в користування та припинення права користування ними встановлюється земельним законодавством.

У тимчасове користування за погодженням з постійними користувачами земельні ділянки прибережних захисних смуг, смуг відведення та берегових смуг водних шляхів можуть надаватися підприємствам, установам, організаціям, об'єднанням громадян, релігійним організаціям, громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам для сінокосіння, рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних, а також для проведення науково-дослідних робіт.

Користування цими ділянками у зазначених цілях здійснюється з урахуванням вимог щодо охорони  річок і водойм від забруднення, засмічення та замулення, а також з додержанням правил архітектури планування приміських зон та санітарних вимог у порядку, що встановлюється Кабінетом  Міністрів України.

{Стаття 85 із змінами, внесеними згідно із Заканом № 5456-VI (5456-17) від 16.10.2012}

Згідно статті 88 Водного Кодексу України " З метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги.

Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період).

Землі прибережних захисних смуг перебувають у державній  та комунальній власності та можуть надаватися в користування лише для цілей, визначених цим Кодексом."

Згідно пнкту 4 статті 89 Водного Кодексу України "У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів".

У 2012 році Головним управлінням контролю за благоустроєм було напрвлено ініціативний лист до Дніпровської районної в місті Києві адміністрації для вирішення питання включення тимчасових споруд, розміщених без відповідної дозвільної документації на території пляжу "Молодіжний" у ПКіВ "Гідропарк", до списку на демонтаж незаконно встановлених тимчасових споруд на території Дніпровського району для подальшої передачі  на розгляд Комісії. На сьогоднішній день, належного реагування не відбулось.

З огляяду на зазначене, керуючись положенням статті 16 Закону України "Про статус народного депутата України",  прошу перевірити законність спорудження та функціонування кафе "Бора-Бора" за адресою: м. Київ, Гідропарк, пляж "Молодіжний". У разі виявлення незаконної діяльності, - вжити належних заходів реагування.

Про результати перевірки прошу проінформувати у встановлений чинним законодавством України строк.

Додаток на 5 арк. в одному екз.

З повагою                                                                                   О.М. Бригинець           

 

 

Крикун Наталя

095 013 53 68


Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2021
Полезные новости