Депутатські звернення:

Голові Державної реєстраційної служби України Вороні Д.М.

Номер: 117-11/231013-0-З
Дата: 23-10-2013

 

 

Голові Державної реєстраційної служби України

Вороні Д.М.

м. Київ, вул. М. Раскової, 15

 

 

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

Шановний Дмитро Миколайовичу!

 

До мене як до народного депутата України звернулись мешканці вул. Юності та Космічної в м. Києві з приводу припинення незаконного будівництва ТОВ «ФСВ», що триває на перетині вулиць Юності та Космічній в м. Києві.

Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 14.05.2013р. Реєстраційна служба Головного управління юстиції в м. Києві зареєструвала право власності ТОВ «ФСВ» на об’єкт незавершеного будівництва житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями за адресою: м. Київ, вул. Юності, 8а. Підставою виникнення права власності стала декларація про початок виконання будівельних робіт №КВ 08312218724 від 15.11.2012р., опис об’єкта нерухомого майна – 4% готовності.

Даний витяг видався з грубим порушення чинного законодавства України, так як реєстрація права власності реєстраційною службою може бути здійснена лише після здачі об’єкта в експлуатацію та реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації, що передбачено п. 9 ст. 39 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» та п. 2 ст. 5 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», а не після реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт, що було здійснено.

В свою чергу, державна реєстрація об’єкта незавершеного будівництва та видача витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності проводиться та видається виключно нотаріусом, що передбачено ст.ст. 3, 16, 28 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Законодавство України не передбачає реєстрацію реєстраційною службою права власності та видачу витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на об’єкт незавершеного будівництва на підставі декларації про початок виконання будівельних робіт, це не передбачено жодним нормативно-правовим актом.

Крім цього, звертаю увагу, що 13.05.2013р.  під час реєстрації права власності ТОВ «ФСВ» надало декларацію про початок виконання будівельних робіт від 15.11.2012р. №КВ 08312218724, яка на той час була скасована наказом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві від 11.01.2013р. №2, тобто ТОВ «ФСВ», замовчуючи про скасування декларації,  надало на той час  скасовану та недійсну декларацію, на підставі якої оформили право власності.

    Керуючись ЗУ «Про статус народного депутата України», звертаюсь до Вас з проханням здійснити перевірку щодо протизаконної реєстрації права власності 13.05.2013р. Реєстраційною службою Головного управління юстиції у м. Києві об’єкта незавершеного будівництва житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями ТОВ «ФСВ» за адресою: м. Київ, вул. Юності, 8А, здійснити дії щодо скасування незаконної реєстрації права власності, та здійснити перевірку щодо подання посадовими особами ТОВ «ФСВ»  станом на 13.05.2013р. недостовірної інформації, а саме подання скасованої декларації про початок виконання будівельних робіт, яка в подальшому стала підставою для  оформлення права власності.

Про результати розгляду звернення та вжиті заходи повідомити мене особисто.

 

Додатки: копія декларації про початок виконання будівельних робіт від 15.11.2012р.; копія наказу про скасування реєстрації декларації від 11.01.2013р.; копія листа від 09.01.2013р.; копія витягу від 14.05.2013р.

 

З повагою,

 

      Народний депутат України                                                       О. Бригинець

                                                                                                           

Проміжна відповідьПідписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2022
Полезные новости