Депутатські звернення:

Голові Київської міської державної адміністрації Кличку В.В.

Номер: 1355-21/050215-0-К
Дата: 05-06-2015

 

Голові

Київської міської

державної адміністрації

Кличку В.В.

 

Бригинця О. М.

вул. Марії Приймаченко,8,

м. Київ, 01042

 

 

Шановний Віталію Володимировичу!

 

          До мене як члена Українського товариства охорони пам’яток історії та культури  надійшло звернення киян, які просять впорядкувати залишки єврейського цвинтаря в Бабиному Яру, частину могильних плит якого трактором скинули в яр.

Активісти ГО «Української справи» виявили в кількох хвилинах ходи від станції метро «Дорогожичі» жахливий приклад байдужості та неповаги до історії Києва і його жителів – спаплюжений радянською владою і не поновлений нинішньою владою єврейський цвинтар. 

Нагадаю, в 70-ті роки ХХ століття, в зв’язку з будівництвом телецентру на місці єврейського Лук’янівського цвинтаря біля Бабиного Яру кладовище було закрите радянською владою. Частину поховань перенесли на Куренівський цвинтар, але більшість просто знищили, скинувши тракторами могильні плити просто в яр. В 2000-их роках частину плит підняли і зробили невеличкий меморіал. Але частина, так і лишилась лежати на схилах, ніби щось непотрібне.

На моє переконання, не можна, щоб могильні плити киян просто валялись в яру. Це неповага до пам’яті тих киян, які жили і працювали в нашому місті, незалежно від національності та віросповідання. Час відходити від цієї порочної радянської практики. Я особисто, перебуваючи в зоні АТО, на жаль, не можу організувати громаду на впорядкування цвинтаря.

Враховуючи зазначене, звертаюся до Вас з проханням надати доручення відповідним службам вжити заходів реагування направлених на впорядкування залишків єврейського цвинтаря в Бабиному Яру у м. Києві.

        Відповідь прошу надати за адресою: ГО «Центр політичних інновацій», вул. Марії Приймаченко,8, м. Київ, 01042.

 

 

З повагою,

 

 

Член Головної ради УТОПІК                                                       О. Бригинець


Теги: КМДА

Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2021
Полезные новости