Депутатські звернення:

Надзвичайний та Повноважний посол Держави Ізраїль в Україні пан Еліав Бєлоцерковські

Номер: 1354-20/260215-0-К
Дата: 27-02-2015

 

Надзвичайний та Повноважний посол Держави Ізраїль в Україні
пан Еліав Бєлоцерковські

 

Бригинця О. М.

 

 

Шановний пане Посол!

 

 

 

          Висловлюю Вам свою глибоку повагу та повідомляю наступне.

 

Активісти громадського руху «Українська справа», виявили чергову культову споруду, яку місцеві мешканці перетравили на сміттєзвалище – це оборонна синагога XV ст. (охоронний №689, згідно постанови КМ УРСР від 24.08.1963 р. №970 ) - унікальна пам'ятка архітектури, що знаходиться в селищі Гусятин Тернопільської області.

 

За словами громадськості, після Другої світової війни була проведена реставрація зазначеної будівлі синагоги і всередині неї був облаштований місцевий краєзнавчий музей. Але внаслідок допущених при  реставраційних роботах помилок, будівля стала «протікати», як наслідок, в 2002 році музей переїхав у інше приміщення. Зараз будівля є фактично безхазяйною. Всередині місцеві мешканці влаштували смітник та громадський туалет. Сама ж  будівля поступово руйнується.

 

Враховуючи зазначене, я направив відповідні звернення до Гусятинської районної адміністрації з проханням терміново організувати прибирання всередині та навколо будівлі синагоги, вирішити питання обмеження доступу в синагогу, почати терміновий     пошук партнерів та меценатів для проведення базових реставраційних робіт, а в подальшому і повноцінної реставрації синагоги.

 

Сподіваюсь, зазначена інформація може бути важливою у Вашій роботі і Ви змогли би сприяти допомозі реставрації згаданого об’єкта громадянами Ізраїлю, яким може бути цікава зазначена пам’ятка.

 

 

 

З повагою,

 

 

 

Член Головної ради УТОПІК                                                       О. БригинецьПідписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2021
Полезные новости