Депутатські звернення:

Голові Гусятинської районної державної адміністрації Аніловському І.Й.

Номер: 1353-20/260215-0-К
Дата: 27-02-2015

 

Голові

Гусятинської районної

державної адміністрації

Аніловському І.Й.

 

Бригинця О. М.

 

ШановнийІгоре Йосиповичу !

 

          Як повідомили мені активісти громадського руху «Українська справа», виявлено чергову культову споруду, яку місцеві мешканці перетравили на сміттєзвалище – це оборонна синагога XV ст. (охоронний №689, згідно постанови КМ УРСР від 24.08.1963 р. №970  ) - унікальна пам'ятка архітектури, що знаходиться в селищі Гусятин Тернопільської області.

Як стало відомо, після Другої світової війни була проведена реставрація зазначеної будівлі синагоги і всередині неї був облаштований місцевий краєзнавчий музей. Але внаслідок допущених при  реставраційних роботах помилок, будівля стала «протікати», як наслідок, в 2002 році музей переїхав у інше приміщення. Зараз будівля є фактично безхазяйною. Всередині місцеві мешканці влаштували смітник та громадський туалет. Сама ж  будівля поступово руйнується.

Враховуючи зазначене, звертаюсь до Вас з проханням терміново організувати прибирання всередині та навколо будівлі синагоги, вирішити питання обмеження доступу в синагогу, почати терміновий     пошук партнерів та меценатів для проведення базових реставраційних робіт, а в подальшому і повноцінної реставрації синагоги.

З повагою,

 

Член Головної ради УТОПІК                                                       О. БригинецьПідписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2021
Полезные новости