Депутатські звернення:

Прем’єр-міністрові України Яценюку А.П.

Номер: 1321-5/191114-0-С
Дата: 19-11-2014

 

Прем’єр-міністрові України

Яценюку А.П.

 

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

Шановний Арсенію Петровичу!

 

          До мене як до народного депутата України надійшло колективне звернення від працівників відокремленого підрозділу «Виробнича одиниця обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» «Димитровтепломережа» стосовно захисту їх трудових прав та інтересів: нарахованої, але невиплаченої заробітної плати працівникам  підприємства.

Громадяни перебувають у трудових відносинах з «Відокремленим підрозділом «Виробнича одиниця обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» «Димитровтепломережа», яке входить до складу Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго»  та являється теплопостачальним підприємством, що має  стратегічне значення в забезпеченні  тепловою енергією підприємств, організацій  (19%) та населення (81%) в містах Димитров, Селидове, Українськ та смт Очеретіне Донецької області.

Протягом значного часу, а саме з травня 2014р.  по  жовтень  2014р. включно,  робітникам  підприємства  не виплачується заробітна плата.

Згідно ст. 94  КзоТ України заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Відповідно до ст. 43 Конституції України  право на своєчасне  одержання винагороди  за працю захищається законом.

Згідно ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя  працею, яку він вільно обирає або на яку  вільно погоджується.

Згідно ст.115 КзоТ України, ст. 24 Закону України «Про  оплату праці»  заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором  або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборчим органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво  трудовим колективним органом, але не рідше двох разів на місяць через  проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

За нормами ст. 97 КзоТ України  власник  або уповноважений ним орган чи фізична особа (роботодавець)  не має права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами та  колективними договорами.  Оплата праці працівників  здійснюється в першочерговому  порядку.  Всі інші платежі здійснюються власником або уповноваженим ним органом після виконання зобов’язань щодо оплати праці.                  

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про оплату праці» затримка виплати заробітної плати на один та більше днів являється порушенням строків виплати.

Так, відповідно до п. 5.11. Колективного договору, який укладено  між  адміністрацією та профспілковим комітетом, заробітна плата виплачується        не рідше двох разів на місяць: аванс 21-22 числа поточного місяця та заробітна плата 5-7 числа місяця, наступного за розрахунковим.   

Однак, строки виплати заробітної плати  на підприємстві не дотримуються. В  період з травня 2014 року по жовтень  2014року (включно) працівникам   нараховувалась заробітна плата, але на даний час не виплачена.

Крім того,   в порушення  норм ст. 126 КЗпП України   підприємством не здійснено розрахунок  з працівниками,  які були звільнені з підприємства у зв’язку з припиненням трудових відносин.

За словами заявників, станом на «01» листопада 2014г. загальна численність працівників складає 364  особи. На дату звернення  заборгованість по виплаті заробітної плати складає 7 350,0 тис. грн.  

У зв’язку  з несвоєчасною виплатою заробітної плати  у тродового колективу склалося край тяжке фінансове становище, виникла заборгованість перед комунальними підприємствами  за комунальні послуги та квартири деяких працівників відключено від мереж електро- та газопостачання.

Значна кількість робітників  позбавлена можливості своєчасно розраховуватися з банківськими установами за кредитними зобов’язаннями, тому борг перед цими установами накопичується щоденно  і як наслідок,  негативно відбивається на моральному та психічному стані працівників.        Крім того, затримка заробітної плати  приводить до матеріальних збитків робітників через інфляції та девальвації національної валюти, а також  постійним  зростанням  цін на товари   повсякденного вжитку.   

Враховуючи зазначене, керуючись Законом України «Про статус народного депутата України», звертаюсь до Вас з проханням розглянути зазначене звернення та вжити відповідних заходів реагування направлених на виплату заробітної плати працівникам відокремленого підрозділу «Виробнича одиниця обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» «Димитровтепломережа.

 

Про результати розгляду депутатського звернення прошу повідомити мене особисто, копію – надати заявнику за адресою: м. Димитров, мкр-н Молодіжний,16-а.

 

З повагою,

 

 

Народний депутат України                                             О. Бригинець Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2021
Полезные новости