Депутатські звернення:

Міністрові оборони України Полтораку С.Т.

Номер: 1286-22/031114-0-С
Дата: 03-11-2014

 

Міністрові оборони України

Полтораку С.Т.

                                                                                   

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

                                Шановний Степане Тимофійовичу !

 

Керуючись ст. ст. 78, 86, 144 Конституції України, ст. ст. 10, 15, 16 Закону України «Про статус народного депутата України», враховуючи рух України до членства у Європейському Союзі, відповідальність перед європейською спільнотою за дотримання принципів недоторканності кордонів, що склалися після ІІ Світової війни,  враховуючи особливе значення Херсонської області та інших прикордонних областей для патріотичного виховання, вихованню козацького бойового духу, виходячи з історії і традицій України, звертаюсь до Вас з проханням взяти на особистий контроль і вжити заходів з метою якнайшвидшого вирішення питання (шляхом видання відповідного наказу) реального виконання Закону України «Про контр розвідувальну діяльність» і створення у рамках вказаного Закону без значного державного фінансування нових підрозділів для протидії діяльності терористів і диверсантів, які проникають на територію Херсонської області та інших прикордонних південно-східних областей України.

Системний аналіз останніх подій на підставі відкритих джерел показує, що на півночі тимчасово окупованого Кримського півострова іде концентрація збройних сил і технічних засобів Російської Федерації, що прямо вказує на можливість завдання удару по прикордонним з Кримом територіям Херсонської області.

Окрім того, певні розвідувальні ознаки діяльності збройних сил РФ, зокрема польоти БЛЛА, розвідувальні польоти авіації, здійснення розвідувальних боїв РДГ, що проникали останнім часом з тимчасово окупованого Криму, також вказують на Херсонщину як на потенційно небезпечну територію завдання удару Росією з кримського напряму.

При цьому аналіз концепції «Русскоґо міра» показує, що агресори потребують, насамперед, створення дрібних місць імітації опору і напруги серед місцевого населення з подальшою побудовою опорних пунктів (наприклад, захоплення диверсійно-розвідувальними групами будівель державних адміністрацій, відділків міліції тощо) з подальшим розгортанням масштабів конфлікту.

У той же час аналіз функціональних особливостей діяльності силових відомств України приводить до висновку про відсутність на цей час дієвого механізму протидії озброєним диверсійно-розвідувальним групам регулярних збройних сил іншої держави, які б протидіяли агресору в Україні поза рамками антитерористичної операції (АТО), оскільки діяльність подібних закордонних груп уже не підпадає під класифікацію «терористичне угруповання» і протидія останнім уже виходить за межі проведення локальної антитерористичної операції.

Тобто зараз відсутня взаємодія контр розвідувальних підрозділів СБУ і підрозділів ЗСУ з приводу швидкого силового реагування і протистояння диверсійній діяльності на території України поза рамками АТО.

 

Виходячи з викладеного вище, постає нагальна потреба у виданні спільного наказу Голови СБУ і Міністра оборони, який би регламентував:

1.     Створення у кожному обласному центрі спеціального підрозділу зі складу військовослужбовців ЗСУ, які б у співпраці з контр розвідувальними підрозділами органів СБУ займались боротьбою із посяганнями на державний суверенітет, конституційний лад і територіальну цілісність України, злочинами проти миру, безпеки людства і міжнародного правопорядку.

2.     Спільну діяльність контр розвідувальних підрозділів СБУ і ЗСУ щодо швидкого оперативного реагування на посягання на державний суверенітет, конституційний лад і територіальну цілісність України, злочинами проти миру, безпеки людства і міжнародного правопорядку.

Саме такі групи швидкого реагування після отримання відповідної оперативної інформації мають здійснювати пошук і знищення розвідувально-диверсійних груп, направлених до Херсонщини із злочинним завданням ведення підривної та іншої диверсійної роботи, зокрема захоплення приміщень органів державної влади, сільських рад, міліції тощо.

3.              Подібні групи швидкого реагування (ГШР) мають бути забезпечені автоматичною зброєю, додатковим важким озброєнням, а також мати можливість використовувати у роботі бронетехніку і авіацію (БТР, гелікоптери тощо).

 

На сьогодні на Херсонщині є близько 20 осіб, які пройшли часткову підготовку у межах тренувань розвідувальних груп спеціального призначення при формуванні рот оборони і загонів оборони при обласному і міському військових комісаріатах.

За умови продовження тренувань цих осіб через 2 – 4 тижні за рівнем своєї підготовки вони зможуть повноцінно виконувати завдання із пошуку і знешкодження диверсійно-розвідувальних груб агресора на території Херсонської області.

Перевірена оптимальна чисельність таких спецпідрозділів 30 осіб, включаючи командира і його заступника. Командир має бути співробітником СБУ (Військової контр розвідки), якому підпорядкований взвод з 29 військовослужбовців ЗСУ. Фонд оплати праці за контрактом орієнтовно становитиме 120 тис. грн. на місяць. Харчування у денний час доби (одноразове) і у відрядженнях орієнтовно становитиме 25 тис. грн. на місяць при середньому завантаженні спецпідрозділу бойовими завданнями.

Матеріально-технічне забезпечення (за винятком зброї і боєприпасів  здійснюватиметься за рахунок благодійних коштів меценатів (бажаючих з яких у Херсонській області є достатня кількість).

 

Прошу терміново проінформувати мене про наслідки аналізу цього звернення і вжиті заходи.

 

 

З повагою,

 

 

Народний депутат України                                             О. Бригинець Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2021
Полезные новости