Депутатські звернення:

Міністрові екології та природних ресурсів України Мохнику А.В.

Номер: 1281-22/301014-0-Е
Дата: 30-10-2014

 

Міністрові екології та природних 
ресурсів України 

Мохнику А.В.

 

 

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

Шановний Андрію Володимировичу!

До мене як до народного депутата України  звернулися  представнки громади с. К. Лагері Цюрупинського району Херсонської області та  ГО «Козацька варта», які вкрай стурбовані ситуацією, яка склалася навколо знищення лісів довкола їхнього села.

Як повідомили заявники, за 30 км від Херсона, у Цюрупінському районі знаходиться місцевість під назвою – Олешківські піски. Тут на ділянці діаметром 15 кілометрів, на місці традиційних піщаних ґрунтів Дніпровського низу, знаходиться справжнісінька пустеля з барханами до 5 метрів висотою. За даними істориків століттями у цій місцевості знаходився дикий степ і сухий, піщаний ґрунт. Степові рослини затримували пісок і він залишався на одному місці доволі довго, аж поки в справи природи не втрутилась рука людини.

Причорномор’я завдяки своєму клімату і безкраїх степах було ідеальним місцем для розвитку вівчарства. У 19 століття тут вже випались величезні отари овець, один тільки барон Фальц-Фейн(засновник заповідника Асканія-Нова) мав більше мільйона цих тварин. Безконтрольне їх випасання призвело до знищення степової рослинності, як наслідок, почалась вітряна ерозія і місцевість перетворилась на пустелю.
Вівці знищили рослинність, решта зробили пожежі, вітрова ерозія та безцільна вирубка лісів. За даними “Журналу загальнокорисних відомостей” тільки з 1802 по 1832 рік зникло близько 5000 га лісу, після чого площа під рослинністю скоротилася практично до нуля.

У двадцятому столітті проблема почала стояти досить гостро. Території пустелі збільшувалася з кожним днем. Унікальність цих пісків і в тому, що вони рухомі, і коли ще не було навколо лісових насаджень, вони завдавали шкоду мешканцям навколишніх сіл, підповзали до самих помешкань і блокували входи. Було прийнято рішення кордони засадити лісом. Згодом все припинилось, коли важкою працею за допомогою волів й дерев’яних плугів було засаджено тисячі гектарів лісу. Сімсот з них кілька років тому просто згоріли. Та всього засаджено було більше 100 тисяч гектарів дерев. Тепер це – найбільший у світі рукотворний ліс (!). Цей рукотворно насаджений ліс зберігався досить тривалий час. За радянських часів в Олешківських пісках знаходився військовий полігон, на якому відпрацьовували бомбування льотчики з країн Варшавського договору. У зв'язку з цим було обмежено наукове дослідження регіону. До сьогодні у пісках знаходиться значна кількість снарядів, що не розірвалися.

Як стверджують заявники, так було до теперішнього часу. Станом на теперішній час відбувається щоденна самовільна, безперестанна, незаконна вирубка рукотворних лісів, яка завдає значних економічних збитків району, одночасно підривається екологічна безпека, що призводить до непередбачуваних наслідків, а реальні розміри нанесених збитків не піддаються підрахункам.

Враховуючи зазначене, керуючись Законом України «Про статус народного депутата України», звертаюсь до Вас з проханням провести перевірку вказаних фактів та вжити відповідних заходів реагування відносно подій зазначених у зверненні.

 

З повагою,

 

 

Народний депутат України                                             О. Бригинець Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2021
Полезные новости