Депутатські звернення:

Президентові України Порошенку О.П., Міністрові соціальної політики України Денисовій Л.Л.

Номер: 1271-11/241014-0-
Дата: 24-10-2014

 

Президентові України

Порошенку О.П.

 

 

Міністрові соціальної політики України

Денисовій Л.Л.

 

 

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

 

Про вжиття заходів щодо посмертного

присвоєння Рибаку Володимиру Івановичу

державної нагороди «Ордену Героїв Небесної Сотні»,

та вирішення питання щодо матеріальної

допомоги та соціального захисту родини загиблого

 

Як відомо, 18.09.2014 Президент України Петро Порошенко, виступаючи на спільному засіданні палат Конгресу США розповів історію Володимира Рибака, який був жорстоко вбитий терористами на сході України за свої політичні переконання і проукраїнську позицію. Президент назвав Володимира Рибака «героєм», проте офіційно в Україні він такого статусу досі не удостоєний.

Рибак Володимир Іванович  – колишній депутат Горлівської міської ради від фракції «Батьківщина». 17.04.2014 його викрали невідомі в місті Горлівка Донецької області. Декількома днями пізніше, 19.04.2014, на березі р. Торець поблизу міста Слов'янськ у Донецькій області було виявлено його тіло зі слідами жорстоких катувань (тіло Рибака В.І. мало розпоротий живіт і множинні каліцтва, до його спини був прив'язаний мішок з піском). Поряд з тілом депутата виявили ще один труп (як стало відомо пізніше, це був студент Київського політехнічного інституту Поправко Юрій), на якому також виявили сліди тортур. Згідно з висновком експертизи, причиною смерті обох чоловіків стала «комбінована травма тіла внаслідок катувань, з наступним утопленням ще живих потерпілих, які перебували без свідомості».

Рибак В. І. був відомий своєю проукраїнською позицією і патріотизмом. Зокрема, він організовував антиурядові акції протесту «Євромайдан» в Горлівці. Про особливу мужність Рибака В.І. у відстоюванні державних і національних інтересів України свідчить той факт, що депутат організовував в Горлівці акції «За єдину Україну» в умовах, коли місто вже перебувало під контролем озброєних проросійських бойовиків.

Очевидно, що саме намагання протистояти сепаратистським настроям в місті є основною причиною викрадення і подальшого жорстокого вбивства депутата.

Громадська організація «Родина Героїв Небесної Сотні» включила Рибака В.І. в список осіб, чия смерть пов’язана із участю у Революції Гідності і 29.08.2014 звернулася до Міністра соціальної політики України з проханням включити вбитого депутата в список Героїв Небесної Сотні, однак цього до сих пір не було зроблено.

Відповідно до Закону України «Про державні нагороди України», керуючись Законом України «Про статус народного депутата України», звертаюся до Президента України з проханням розглянути питання щодо посмертного нагородження Рибака В.І. державною нагородою України «Орденом Героїв Небесної Соті», у зв’язку з проявленими Рибаком В.І. громадянською мужністю і патріотизмом під час Революції Гідності в Україні, а також відстоювання державних інтересів під час розгортання сепаратистських настроїв в східних регіонах України.

Також звертаюсь до Міністра соціальної політики України Денісової Л. Л., у випадку нагородження Рибака В.І. Державною нагородою України «Орденом Героїв Небесної Сотні», відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту осіб, які нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні», вирішити питання надання матеріальної допомоги та соціального захисту родині загиблого.

 

 

З повагою,

 

 

Народний депутат України                                             О. Бригинець Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2021
Полезные новости