Депутатські звернення:

Прем’єр-міністрові Польщі Копач Єва Божена

Номер: 1245-11/071014-0-К
Дата: 07-10-2014

 

Прем’єр-міністрові Польщі

Копач Єва Божена

 

                                                                                     

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

Пані Прем’єр-міністр!

 

У 2014 році українська спільнота відзначає 365-у річницю подій, пов’язаних з початком національно-визвольної боротьби українського народу та річницю заснування Української козацької держави із столицею у місті Чигирин.

Становлення Української козацької держави середини XVIIст. проходило в складній політичній ситуації і потребувало чималих зусиль для налагодження дружніх зв’язків з провідними країнами того часу. Найактивніше дипломатичні відносини розвивалися під час гетьманування Богдана Хмельницького в 1648-1657 рр.

У своїй державотворчій діяльності гетьман приділяв значну увагу співпраці з Вашою державою. Відносини між Військом Запорозьким та Річчю Посполитою були складними і довготривалими.

Нинішній час не менш важливий та відповідальний як для Української держави, так і її європейських партнерів. Вступаючи до сім’ї європейських держав, Україна продовжує державотворчі традиції гетьмана Богдана Хмельницького щодо співпраці з сусідніми країнами як на політичному рівні, так і в напрямку культурних зв’язків.

У 2014 році виповнюється 365 років з часу утворення української козацької держави із столицею у м. Чигирин. У 2015 році виповнюється 420 років з дня народження творця Української козацької держави гетьмана Богдана Хмельницького.

Враховуючи зазначене, звертаюсь до Вас, Пані Міністр, з проханням посприяти в наданні на експонування речей, пов’язаних з іменем Богдана Хмельницького, які зберігаються у музейних установах Республіки Польща. Реліквії будуть використані з метою організації ювілейної експозиції у музеї м. Чигирина в 2014 році до 365 - річчя  з часу утворення української козацької держави та визнання Чигирина її столицею, а в 2015 році – 420-річного ювілею Гетьмана. Зокрема:

-                   Кубок срібний з викарбуваним зображенням Б.Хмельницького. Польща,  XVIIст. Зображення Б.Хмельницького в орнаментованому картуші і підписом «BogdanChmelnickihetman/woiskazapo». Зберігається у м. Кракові. Фундація Князів Чарторийських;

-                   Кубок згідно з традицією Б.Хмельницького. Польща, початок  XVIIст. З порожнистого слонового бивня, оправленого в позолочене срібло, на трьох ніжках у формі левів. На кришці фігурка св. Криштофа  з дитятком Ісусом. Верхня оправа оздоблена 18 перлинами, нижня оправа – 19 перлинами, центральний поясок має 11 перлин, зберігається у м. Кракові. Фундація Князів Чарторийських;

-                   Шабля Б. Хмельницького. Польща , друга пол. XVII ст. На клинку справа карбоване золотом погрудне зображення Б. Хмельницького, а також сліди викарбуваного золотом нерозбірливого напису, зберігається у м. Кракові. Фундація Князів Чарторийських;

-                   Нагай Б. Хмельницького. Польща, XVIIст., зберігається у м. Кракові. Фундація Князів Чарторийських;

-                   Булава Б. Хмельницького. Україна, XVIIст., зберігається у м. Варшава. Музей Війська Польського;

-                   Портрет Б. Хмельницького. XVIIст. Іконографія за гравюрою Гондіуса. Здубльований на нове полотно, зберігається у м. Варшаві. Музей Війська Польського.

Збереження та вчасне повернення вказаних реліквій гарантуємо.

 

 

З повагою,

 

Народний депутат України                                                   О. Бригинець

�     О. Бригинець

 Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2021
Полезные новости