Депутатські звернення:

Генеральна прокуратура України

Номер: 1216-10/220914-0-Е
Дата: 22-09-2014

 

Генеральна прокуратура України

                                                                                       

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

 Довожу до Вашого відома, що на території м. Кам’янець-Подільський розміщена геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення, створений ще у 1984 році, Постановою Ради Міністрів УРСР №139 від 21.03.1984 р. Каньйон має виняткову природоохоронну цінність і є місцем поширення низки видів тварин та рослин, занесених до Червоної книги України (див. додаток 1).

Смотрицький каньйон, також - водно-болотне угіддя міжнародного значення, що охороняється згідно з Рамсарською конвенцією, відповідно до Закону України від 29 жовтня 1996 року № 437/96-ВР «Про участь України в Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів». 

Не менш важливу роль каньйон відіграє і в галузі охорони історико-культурної спадщини, адже є унікальним для України прикладом використання природного ландшафту як фортифікаційної споруди. Архітектурний ансамбль Старого Міста у м. Кам’янець-Подільський неминуче сформований навколо центрального об’єкту – каньйону, що оточує з усіх боків старе місто.

Пам’ятка природи також входить до складу Національного природного парку «Подільські Товтри».

Мені стало відомо, що вже не перший місяць, на території пам’ятки відбуваються щоденні порушення природоохоронного законодавства. Зокрема в межах каньйону відбуваються щоденні прогулянки на БРДМ, який їздить безпосередньо по руслі річки, руйнує рослинність та призводить до знищення  природного ландшафту та охоронюваних видів (Додаток 2).

Поїздки на БРДМ є прямим порушенням законодавства, адже будь-яка діяльність на території об’єктів природно-заповідного фонду, що призводить до їх погіршення – є прямим порушенням законодавства і заборонена. Такі дії суперечать ст..6 Положення про пам’ятку (додаток 3).

При цьому, виявляється, що «екскурсії» на БРДМі є погодженими і проводяться цілком офіційно (Додаток 4).

Враховуючи зазначене, звертаюсь до Вас з проханням порушити кримінальну справу за ст.. 252 ККУ за фактами, наведеними у листі, а також дослідити можливу корупційну складову процесу надання погоджень на вказану діяльність.

 

 

   З повагою,

 

 

Народний депутат України                                                   О. Бригинець


Теги: ГПУ

Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2017

Полезные новости