Депутатські звернення:

Міністрові закордонних справ України Клімкіну П.А.

Номер: 1166-11/130814-0-П
Дата: 13-08-2014

 

Міністрові закордонних справ України

Клімкіну П.А.

                                                                                        

     ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

                                                                                                  

                                        Шановний Павле Анатолійовичу!       

 

          До мене як до народного депутата України звернулись представники Фонду «Відкритий Діалог», які повідомляють про черговий факт співробітництва України з авторитарними режимами для переслідування політичних опонентів. Правозахисники наводять докази незаконного впливу на слідчі органи України у справі казахстанського опозиціонера Мухтара Аблязова.

09.07.2014 Фонд «Відкритий Діалог» опублікував звіт, в якому на базі аналізу розкритої в ЗМІ інформації було наведено докази того, що казахстанський БТА Банк фабрикує звинувачення проти Мухтара Аблязова та його соратників за співпраці зі слідчими органами України, Росії та Франції. Фонд «Відкритий Діалог» проаналізував матеріали опублікованої переписки між слідчим МВС Максимом Мельником і фірмою «Ілляшев та Партнери», представниками інтересів казахстанського БТА Банку.

На базі зібраних Фондом «Відкритий Діалог» доказів, Міністерство внутрішніх справ України здійснило перевірку та визнало, що у кримінальній справі проти Мухтара Аблязова «було допущено недоліки та прорахунки, а стан досудового розслідування та оперативного супроводження є таким, що не відповідає вимогам керівництва МВС». Керівництву відомства було доручено притягнути до дисциплінарної відповідальності винних посадових осіб і «максимально активізувати досудове розслідування».

Згідно з численними звітами міжнародних правозахисних організацій, Мухтар Аблязов є головним опонентом нинішнього казахстанського режиму та особистим ворогом президента Нурсултана Назарбаєва. З відкритих джерел відомо, що Великобританія надала Аблязову політичний притулок, а європейські країни надали цей статус багатьом його однодумцям, колегам і родичам (Жаксилик Жарімбетов і Роман Солодченко отримали статус біженця у Великобританії, Муратбек Кетебаєв – у Польщі, Алма Шалабаєва та Алуа Аблязова – в Італії; Тетяні Параскевич було надано міжнародний захист у Чеській Республіці). Чеська Республіка та Великобританія відмовили Україні у видачі колег Аблязова Тетяни Параскевич та Ігоря Кононка, тому що їх переслідують в рамках політично мотивованої справи Мухтара Аблязова. При цьому Високий суд Лондона відмовив Україні у видачі Ігоря Кононка, посилаючись на розкриту переписку, яка доводить втручання казахстанського БТА Банку в роботу українських слідчих органів.

Казахстанський БТА Банк є клієнтом юридичної фірми «Ілляшев та Партнери». Фонд «Відкритий Діалог» відмічає: Враховуючи, що до липня 2014 року 97,3% акцій банку належали уряду Казахстану, БТА Банк повністю представляв позицію казахстанської влади, яка зацікавлена в кримінальному переслідуванні колишніх менеджерів банку.

Розкрита в ЗМІ інформація та результати аналізу Фонду «Відкритий Діалог» підтверджують, що через фірму «Ілляшев та Партнери» казахстанська сторона передавала українським слідчим інформацію та персональні дані звинувачених; складала для слідчого протоколи допитів, тексти звинувачень та запити на екстрадицію; узгоджувала зі слідчим клопотання про розкриття банківської таємниці; давала вказівки українським слідчим: кого оголошувати в розшук Інтерполу, які питання ставити на допитах, в якому напрямку проводити розслідування. Фірма «Ілляшев та Партнери» узгоджувала зі слідчим Максимом Мельником не тільки допити свідків, але і клопотання про банківські таємниці, накладання арештів на компанії і т.д. Ця фірма готувала запити на надання інформації та документів від імені слідчого.

Враховуючи зазначене, керуючись законом України «Про статус народного депутата України», звертаюсь до Вас з проханням розглянути звернення та згідно законодавства надати інформацію щодо:

1.   Які саме недоліки та прорахунки були виявлені під час досудового розслідування справи Мухтара Аблязова;

2.   Які саме заходи дисциплінарного впливу було застосовано на базі виявлених порушень вимог кримінального процесуального законодавства в межах кримінального провадження проти Мухтара Аблязова; Кого з посадових осіб було притягнуто до дисциплінарної відповідальності;

3.   Чи було проведено перевірку співробітництва представників МВС з казахстанськими лобістами стосовно можливої наявності в діях окремих українських посадових осіб ознак кримінального злочину, який передбачений статтею 343 Кримінального кодексу України – втручання в діяльність співробітника правоохоронного органу;

4.   Які вказівки було надано головним слідчим управлінням МВС з метою забезпечення повного та неупередженого розслідування кримінальної справи проти Мухтара Аблязова;

5.   Чи було створено слідчу групу з кримінальної справи № 12012110000000147 від 23.11.2012 про обвинувачення Мухтара Аблязова та інших менеджерів БТА Банку у розтраті майна, зловживанні службовим становищем, шахрайстві, підробці документів. Хто входить у склад слідчої групи з кримінального провадження;

6.   Чи беруть участь у справі про екстрадицію Мухтара Аблязова представники українського консульства у Франції? Якщо так, то які є підстави для такої участі?

7.   Чи підтверджена інформація про те, що в рамках кримінальної справи слідчий наклав арешт на низку корпоративних підприємств? Якщо так, хто є вигодонабувачем таких рішень.

          Про результати розгляду депутатського звернення прошу повідомити мене особисто, копію – надати заявнику.

Копія звернення додається.

 

З повагою,

 

Народний депутат України                                О. Бригинець


Теги: МЗС

Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2020

Полезные новости