Депутатські звернення:

Президентові Російської Федерації Путіну В.В.

Номер: 1160-11/130814-0-П
Дата: 13-08-2014

Проміжна відповідь щодо місця перебування та стану здоров’я громадян України Сенцова Олега Геннадійовича (1976 р.н.), Чірнія Олексія Володимировича (1981 р.н.), Афанасьєва Геннадія Сергійовича (1990 р.н.), Кольченка Олександра Олександровича (1989 р.н)

Текст звернення:

 

 

Президентові Російської Федерації

Путіну В.В.

                                                                                        

     ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

                                                                                                  

                                 Шановний Володимире Володимировичу!

 

Звертаюсь з проханням надати інформацію щодо місця перебування та стану здоров’я громадян України Сенцова Олега Геннадійовича (1976 р.н.), Чірнія Олексія Володимировича (1981 р.н.), Афанасьєва Геннадія Сергійовича (1990 р.н.), Кольченка Олександра Олександровича (1989 р.н).

Громадяни України Сенцов О. Г., Чірній О. В., Афанасьєв Г. С., та Кольченко О. О. в травні 2014 року були викрадені Федеральною службою безпеки Російської Федерації (ФСБ РФ) на території окупованої Російською Федерацією Автономної Республіки Крим. Після викрадення їх доправили до слідчого ізолятора «Лефортово» в місті Москва. Проти них порушили кримінальну справу, звинувачуючи у терористичній діяльності.

Усіх чотирьох громадян України звинувачують у тому, що вони нібито у складі терористичного угрупування вели приготування до вчинення терористичного акту - вибухів у ніч з 08-09.05.2014 саморобних вибухових пристроїв біля меморіалу «Вічний вогонь» та пам'ятника В. І. Леніну в м. Сімферополь (АР Крим), а також у підпалі офісів громадської організації «Російська громада Криму» і представництва партії «Єдина Росія» в м. Сімферополі 14-18.04.2014.

Стосовно громадян України було порушено кримінальні справи за ч. 2 ст. 205 («терористичний акт»), ч. 2 ст. 205.4 («організація терористичного співтовариства») і ч. 3 ст. 222 («незаконний обіг зброї») КК РФ.  Рішенням суду Сенцов О. Г., Чірній О. В., Афанасьєв Г. С. та Кольченко О. О. були взяті під арешт.

Всі матеріали слідства, що стосуються суті звинувачень, є таємницею слідства, а судовий процес у справі буде закритим. З адвокатів, що захищають затриманих, слідчі органи Російської Федерації взяли підписку про нерозголошення інформації. У зв’язку з цим, адвокати бояться розголошувати будь-які деталі кримінальної справи проти українців, остерігаючись переслідувань.

Доказова база в справі про підготовку терористичних актів у Криму базується на зізнаннях Кольченка О. О., Афанасьєва Г. С. та Чірнія О. В. (Олег Сенцов свою провину визнавати відмовився), проте є підстави вважати, що дані свідчення були отримані в результаті застосування тортур по відношенню до них.

Такі висновки можна зробити на підставі того, що тортури застосовувалися щодо Олега Сенцова. За словами адвоката Дмитра Дінзе, його підзахисного катували, надівши на голову поліетиленовий пакет, яким його душили до непритомного стану. Також йому погрожували зґвалтуванням і вбивством, змушуючи зізнатися в організації вибухів, підпалах офісів, зберіганні зброї і вибухових речовин.

Варто відзначити, що російська сторона вважає всіх чотирьох арештованих громадянами Російської Федерації, а тому відмовляється допускати до них українських дипломатів. Самі ж затримані стверджують, що є українцями і не набували російського громадянства.

Міністерство закордонних справ України висловило свій протест у зв’язку із викраденням Сенцова О. Г., Чірнія О. В., Афанасьєва Г. С. та Кольченка О. О., заявивши, що слідчі органи Російської Федерації грубо порушують існуючі міжнародні норми та здійснюють наругу над правами і свободами громадян України.

Вважаю, що кримінальні справи проти громадян України повністю сфабриковані і є показовим прикладом переслідування проукраїнських активістів в окупованому російськими військами Криму. Головна причина репресій до активістів - це їх однозначна позиція щодо підтримки територіальної цілісності України. Також ми вважаємо, що громадяни України Сенцов О. Г., Чірній О. В., Афанасьєв Г. С. та Кольченко О. О. були викрадені російськими спецслужбами.

Звертаю увагу на те, що, відповідно до міжнародно-правових норм, викрадення людей вважається тяжким злочином. Так, згідно проекту «Кодексу злочинів проти миру і безпеки людства» (1996 року), «Римського статуту Міжнародного кримінального суду» (1998 року), «Міжнародної конвенції для захисту всіх осіб від насильницьких зникнень» (2006 року) викрадення людей вважається злочином проти людяності.

У зв’язку із вищезазначеним, вимагаю:

·       надати інформацію щодо стану здоров’я та місця перебування Сенцова О. Г., Чірнія О. В., Афанасьєва Г. С. та Кольченка О. О.;

·       надати повну інформацію про те, хто ще з громадян України та на яких підставах був затриманий, починаючи з січня 2014 року, та утримується в пенітенціарних закладах Російської Федерації. Зокрема, нам відомо, що на даний момент в пенітенціарних закладах РФ незаконно утримуються також Савченко Надія Вікторівна (1981 р.н.) та Карпюк Микола Андронович (1964 р.н.);

·       негайно повернути вищезазначених осіб на територію України.

Звертаю Вашу увагу на те, що відомості про факти порушення прав і свобод людини і громадянина, а також про факти порушення законності органами державної влади та їх посадовими особами, відповідно до ст. 7 Закону РФ «Про державну таємницю», не підлягають віднесенню до державної таємниці і засекречуванню.

 

 

З повагою,

 

Народний депутат України                                О. БригинецьПідписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2020

Полезные новости