Депутатські звернення:

Прокурору міста Вороніж Нємкіну Ю.О.

Номер: 1159-11/120814-0-П
Дата: 12-08-2014

Проміжна відповідь щодо місця перебування та стану здоров’я Савченко Надії Вікторівни

 

 

Текст звернення:

 

Прокурору міста Вороніж

Нємкіну Ю.О.

                                                                                        

     ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

                                                                                                  

                                       Шановний Юрію Олександровичу!     

 

Звертаюсь з проханням надати інформацію щодо місця перебування та стану здоров’я Савченко Надії Вікторівни.

Військовослужбовець Збройних сил України, офіцер-льотчик, 33-річна Савченко Н. В. брала участь в антитерористичній операції (АТО) на Сході України як доброволець у складі батальйону територіальної оборони «Айдар» і була взята в полон терористами поблизу с. Металіст (Луганська обл.) 17.06.2014.

08.07.2014 стало відомо, що Савченко Н.В. знаходиться в СІЗО м. Воронеж (Російська Федерація). Про факт «затримання» громадянки України було повідомлено в посольство України в РФ. Офіційно слідчі органи РФ повідомляють, що Савченко Н. В. була затримана 30.06.2014 на території Російської Федерації, куди вона приїхала добровільно 23.06.2014. Сама затримана категорично заперечує факт добровільного перетину українсько-російського кордону, стверджуючи, що на територію РФ вона була доставлена примусово.

Савченко Н. В. висунуто обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ст. 33, та ст. 105 КК РФ («посібництво у вбивстві двох і більше осіб у зв'язку із здійсненням службової діяльності, загальнонебезпечним способом, з мотивів політичної ненависті, вчинене групою осіб»). Савченко Н. В. звинувачують у тому, що вона нібито причетна до вбивства російських журналістів Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, які загинули 17.06.2014 недалеко від Луганська.

Свою позицію щодо справи Савченко Н.В. вже висловили українські офіційні відомства і посадові особи. Зокрема Міністерство закордонних справ України, Президент України Петро Порошенко та Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов висловили рішучий протест проти викрадення Савченко Н. В. та назвали цей випадок таким, що грубо порушує існуючі міжнародні норми.

Генеральна прокуратура України зверталася із офіційними запитами до Генеральної прокуратури Російської Федерації з метою налагодити співробітництво у справі Савченко Н. С., але російська сторона проігнорувала такі запити.

15.07.2014 Європейський суд з прав людини розпочав провадження по справі Надії Савченко проти Російської Федерації. Справі надано статус пріоритетної.

Ми висловлюємо своє обурення щодо незаконних дій Російської Федерації по відношенню до Савченко Надії Вікторівни. Вважаємо очевидним факт викрадення Савченко Н. В, оскільки вона добровільно не залишала територію України і була доставлена на територію Російської Федерації примусово. Викрадення Савченко Н. В. є черговим підтвердженням тісного співробітництва між Російською Федерацією та терористичними організаціями, що діють в східних регіонах України.

Звертаємо увагу на те, що, відповідно до міжнародно-правових норм, викрадення людей вважається тяжким злочином. Так, згідно проекту «Кодексу злочинів проти миру і безпеки людства» (1996 року), «Римського статуту Міжнародного кримінального суду» (1998 року), «Міжнародної конвенції для захисту всіх осіб від насильницьких зникнень» (2006 року) викрадення людей вважається злочином проти людяності.

У зв’язку із вищезазначеним, вимагаю:

·       надати інформацію щодо стану здоров’я та місця перебування Савченко Н. В.;

·       надати повну інформацію про те, хто ще з громадян України та на яких підставах був затриманий, починаючи з січня 2014 року, та утримується в пенітенціарних закладах Російської Федерації. Зокрема, нам відомо, що на даний момент в пенітенціарних закладах РФ незаконно утримуються, окрім Савченко Н.В., також інші громадяни України – Сенцов Олег Генадійович (1976 р.н.), Чірній Олексій Володимирович (1981 р.н.), Афанасьєв Генадій Сергійович (1990 р.н.), Кольченко Олександр Олександрович (1989 р.н.).

·       негайно повернути вищезазначених осіб на територію України.

Звертаю Вашу увагу на те, що відомості про факти порушення прав і свобод людини і громадянина, а також про факти порушення законності органами державної влади та їх посадовими особами, відповідно до ст. 7 Закону РФ «Про державну таємницю», не підлягають віднесенню до державної таємниці і засекречуванню. 

З повагою,

Народний депутат України                                О. БригинецьПідписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2020

Полезные новости