Депутатські звернення:

Міністрові екології та природних ресурсів України МохникуА. В.

Номер: 1151-7/060814-0-Е
Дата: 07-08-2014

 

Міністрові екології та природних ресурсів України

МохникуА. В.

 

                                                                                        

     ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

                                                                                                                                 

     Шановний Андрію Володимировичу!

 

Довожу до Вашого відома, що на моє звернення до Генпрокуратури від 07.05.2014 № 899-7/070514-0-С Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області протягом 12-18.06.2014 проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ «Аквановадевелопмент» при будівництві малої ГЕС на р. Ріка, на території Нижньобистрівської сільської ради Хустського району Закарпатської області (надалі –Нижньобистрівська МГЕС).

Під час проведення перевірки виявлені деякі порушення вимог природоохоронного законодавства, зокрема, зняття та перенесення родючого шару ґрунту без дозволу при проведені підготовчих робіт, порушення правил поводження з відходами, здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу,за що нараховано штраф у розмірі 14218,12 грн.

Наразі будівництво Нижньобистрівської МГЕС продовжується, що викликає протестні настрої у середовищі експертів-екологів та природоохоронців, а також соціальну напругу в місцевих громадах, які мешкають у долині р. Ріка.

Основною претензією до будівництва Нижньобистрівської МГЕС, і серед фахового середовища екологів, і серед місцевих мешканців, є загроза знищення унікального біорізноманіття  іхтіофауни, яка наявна у р. Ріка, через зведення греблі та створення водосховища у руслі гірської ріки, протяжністю 1,5 км. Річка Ріка сьогодні є осередком 15 аборигенних червонокнижних видів риб, популяції яких найкраще збереглись саме тут. Функціонування МГЕС практично знищить ці популяції, чим завдасть непоправної шкоди природі в масштабах усього краю. Такі висновки місцевих фахівців підтверджуються також висновками науковців Інституту зоології НАНУ ім. Шмальгайзена та Інституту рибного господарства НААУ у Києві (додатки 1 і 2).

Проблема полягає в тому, що сьогодні в Україні на законодавчому рівні практично не існує легітимних бар’єрів для безвідповідального ведення бізнесу й зведення небезпечних для довкілля об’єктів. Оцінка впливу об’єкту на навколишнє природне середовище проводиться особами, які не є фахівцями у галузі екології та охорони довкілля, й, часто без залучення таких осіб. Державна екологічна експертиза проекту не проводиться (лише вже зведеного об’єкту, що, в принципі, безглуздо, бо після будівництва нічого вдіяти вже не можна).

У контексті Нижньобистрівської МГЕС  йдеться про те, що ОВНС цього об’єкту був проведений неналежним чином, оскільки виконавець ОВНС не врахував думку фахівців та не запропонував жодної альтернативи чи зміни у проекті, які б дали шанс на виживання 15 видам риб, що занесені до Червоної книги України. Висновок ОВСН про те, що Нижньобистрівська МГЕС, яка сегментує річку на дві частини й повністю змінить її гідрологічний режим, жодним чином не впливатиме на гідрофауну р. Ріка, є непрофесійним. Більше того, він  ставить під загрозу можливість зберегти рідкісні та зникаючі види іхтіофауни для фауни України, що є прямим порушенням вимог ст. 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 9, 39 Закону України «Про тваринний світ», ст. 11 Закону України «Про Червону книгу України». Результатом формального підходу до надання усіх дозвільних документів при будівництві об’єктів IV класу є пряме порушення природоохоронного законодавства України.

Міністерство екології та природних ресурсів є центральним органом виконавчої влади в Україні, яке здійснює та координує діяльність з охорони, використання та відтворення біорізноманіття, зокрема тваринного світу в Україні.

Враховуючи зазначене, керуючись Законом України «Про стутс народного депутата України», звертаюсь до Вас з проханням вжити відповідних заходів направлених на призупинення будівництво цієї МГЕС з метою проведення додаткових наукових досліджень та доопрацювання ОВНС із залученням фахівців, а також з подальшим публічним обговоренням ОВНС, оскільки ця історія вже набула великого резонансу в області.

 

 

З повагою,

 

 

Народний депутат України                                                            О. БригинецьПідписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2020

Полезные новости