Олександр Бригинець – поет, прозаїк, журналіст

Добавлено: 2007-10-17 20:19:06

Олександр Бригинець – поет, прозаїк, журналіст.
Перші журнальні російськомовні поетичні публікації – в 14 років. У 18 років друкується в альманасі «Вітрила-80», після чого припиняє писати не лише російськомовні, але й римовані вірші. Занурюється в авангардну поезію. Після закінчення факультета журналістики Національного Університету ім.Т.Шевченка отримує запрошення на роботу в журнал „Радуга”, але йде до війська, а пізніше працює в газеті, створює популярний наприкінці 80-их р.р літературний гурт „Музейний провулок, 8”.
У 1987 р. став володарем гран-прі міжнародного літературного авангардного фестивалю імені Велеміра Хлебнікова, в наступні роки – лауреатом (Перша премія) фестивалів „Europa House” (1988 р.) та фестивалів російської авангардної поезії в Москві (1989, 1990 р.р.). Його тексти входять до антологій, перекладаються кількома десятками мов. В 1988 р. починає працювати старшим редактором редакції поезії Видавництва «Молодь», де «лобіює» авангардну українську поезію, упорядковує альманахи «Вітрила-90» та «Вітрила-91» - щоправда, останні так і не виходять друком.
У 1991 р. у видавництві „Український письменник” нарешті побачила світ його дебютна поетична збірка „Прогноз на сьогодні”, того ж року Олександр став лауреатом премії імені Василя Чумака. Бригинець пише прозову тетралогію „Євангеліє від Хаосу”, з якої вийшов друком лише перший та другий романи – «Пошуки вільної пастки»(1992 р.) та „Подорожі навмання” (1993 р.). Пізніше з’являються його поетичні збірки „Прогноз на вчора”(1993) та „Ауспіції”(1994), україно-німецькомовний збірник „Гуманітарна Допомога”(1994), який, сам Бригинець і оформлює своєю графікою. Цього ж року Олександр починає редагувати авангардний літературно-мистецький часопис „Час”.
У 1995 р. створює Мистецьку Агенцію „Територія А” та, як поет-пісняр, починає роботу з провідними українськими композиторами і виконавцями, протягом 10 років створює понад 100 пісень. У 2000 р. вийшов авторській музичний диск „Олександр Бригинець. ТОП-20”.
У 2006 році Олександр Бригинець та Анатолій Птіцин почали проект про пригоди принцеси Анжеліки (в ній читачі вбачають відому українську співачку Анжеліку Рудницьку) та її вірних друзів - Юрчика й Інусі. В 2007 році у видавництві „Зелений пес” вийшов друком перший твір цієї серії – „Анжеліка – принцеса Анру”.

Понравилась статья? Поделись с друзьями!
Facebook Опубликовать в LiveJournal Tweet This


Оглавление   |  На верх

Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2020

Полезные новости