Бригинець: Будинок-стіна в Одесі залишається під загрозою (ФОТО)

Прочитано: 2070
Опубліковано: 22.04.2013

Захисники культурної спадщини Одеси вважають, що призупинене у листопаді минулого року скандальне будівництво біля «будинку-стіни» у провулку Воронцовському, 4 в м. Одеса, може розпочатися за будь-якої слушної нагоди.

Відповідні побоювання активісти-захисники культурної спадщини м. Одеси висловили народному депутату України (фракція «Батьківщина»), голові підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександру Бригинцю під час робочого візиту нардепа до м. Одеси.

«Цілком поділяю побоювання активістів, адже, на жаль, в Україні чимало схожого досвіду, коли скандальне будівництво спочатку припиняють на деякий час, поки пристрасті громади не вщухнуть, а потім будівництво поновлюють і добудовують споруду шаленими темпами. Тому в даному випадку треба довести діло до логічного кінця, адже призупинення будівництва біля будинку-стіни є лише напівмірою»,- вважає О.Бригинець.

Нардеп звернувся до Одеської міської ради з проханням скасувати рішення про відведення земельної ділянки забудовнику у пров. Воронцовському. А також до мера м. Одеса з проханням вирішити питання щодо демонтажу скандальної будівлі біля будинку-стіни.

«За нинішньої влади, коли інтереси забудовників ставляться попереду історичної забудови, унікальний для України будинок може не врятувати навіть статус пам’ятки та наявність буферної зони, на якій не може вестися жодне будівництво. Саме тому, важливо, щоб споруду, будівництво якої призупинено, демонтували. А буферну зону навколо пам’ятки берегли не менше за пам’ятку», - наголосив О.Бригинець.

«Це не просто унікальний будинок, але й один з ключових туристичних об’єктів Одеси. Тому, сподіваюся, що ні нинішній мер Одеси, ні Одеська міська рада не захочуть увійти в історію Одеси, як політики, які не змогли зберегти унікальний історичний та улюблений туристами об’єкт», - висловив сподівання О.Бригинець.

Нагадаємо, згідно з рішенням Міністерства культури України № 1566 від 21.12.2012 року житловий будинок за адресою: Воронцовський провулок, 4, більше відомий одеситам і гостям міста як будинок-стіна, внесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України за категорією місцевого значення. Будівлі присвоєно охоронний номер 962-Од.

Будинок-стіна в Одесі має трикутну форму. Завдяки цьому виникає зоровий обман – при спогляданні на будинок з певного місця складається враження, що від нього залишився лише фасад.


Останні новини

Київ
24-07-2019
Україна
17-07-2019
Київ
17-07-2019
Україна
12-07-2019
Україна
12-07-2019
Україна
12-07-2019
Україна
10-07-2019
Україна
05-07-2019
Україна
05-07-2019
Україна
04-07-2019

Підписатися на новини Бригинця


Відписатись | Активувати

Історія ОУН-УПА
Facebook
Twitter

Олександр Бригинець / Александр Бригинец

При повному або частковому передрукуванні,
посилання на Бригинец.com обов'язкове.

Прес-служба
o.br@ukr.net


© 2007-2017

Полезные новости